9-asis DJJ organizacijos Ju-Jutsu seminaras pareigūnams (Vokietija) 2013 m. rugsėjo 27–29 d.

2013 m. rugsėjo 27-29 d. Lietuvos muitinės pareigūnai, klubo Gintis nariai Egidijus ir Simas dalyvavo Uelzene (Vokietija) vykusiame federaciniame praktiniame seminare policijai, teisėsaugai, muitinei ir ginkluotosioms pajėgoms. Šį seminarą organizuoja vokiečių Ju Jutsu sąjungos, dirbančios kartu su Vokietijos vidine federacine ministerija. Seminaro tema „Ju-Jutsu“ kovos menas, skirtas policijai, muitinei, teismų ir karo policijai“. Seminare dalyvavo kitų šalių policijos, teisėsaugos, muitinės ir ginkluotųjų pajėgų struktūrų atstovai iš daugelio Europos šalių, tokių kaip Olandija, Danija, Vokietija bei Jungtinės Amerikos Valstijos.

« 9 »

Kelionė paliko smagius prisiminimus. Išplaukus iš Klaipėdos uosto mus pasitiko banguota Baltijos jūra. Tekdavo kartais vienam į kitą pasižiūrėti ar mums nesivaidena ir pasitikrinti ar grindys nebėga iš po kojų. Smagiai pasijuokę iš pojūčių dėkojome Dievui, kad plaukiame dideliu laivu ir bangavimas ne taip jaučiasi. Bet Vokietijos uostas Kilis mus pasitiko saulėtu oru, dideliais kariniais, krovininiais ir kruiziniais laivais, nuostabiomis jachtomis. Išlipę į krantą sėdome į mašiną ir pajudėjome link Uelzeno. Vietomis stabteldavome trumpam atsikvėpti, paklaidžioti po apylinkes ir dar prieš temstant pasiekėme seminaro vietą.

Iš ryto prasidėjo seminaras. Seminaro metu susipažinome su naujausiomis mokymų programomis – fizinės prievartos, specialiųjų priemonių bei šaunamojo ginklo naudojimo ypatumais. Buvo suteikta daug praktinių žinių kaip efektyviau sulaikyti nusikaltėlį, taktiškai planuoti savo veiksmus. Susipažinome su amunicijos, specialiųjų priemonių, šaunamojo ginklo naujovėmis, kurios turi užtikrinti darbo kokybės efektyvumą bei išmokinti taktiškai planuoti savo veiksmus.

Programą sudarė:
1. Informacijos mainai apie pasaulinės fizinės prievartos atnaujintus darbo metodus, jų pritaikymą ir perspektyvas;
2. taktiniai veiksmai užpultam kelių asmenų;
3. akivaizdus užpuolimas;
4. veiksmai su teleskopine lazda;
5. gynyba nuo užpuolimo peiliu;
6. šaunamojo ginklo išsaugojimas (MP 5), kai bandoma jį atimti;
7. šaunamojo ginklo atėmimas (MP 5), kai bandoma jį panaudoti ar juo grasinama;
8. sulaikymo veiksmai;
9. veiksmai naudojant smogiamuosius veiksmus;
10. tarpusavio sąveika sulaikymo metu.

Šiais metai seminaras nustebino dalyvių gausa; jų buvo žymiai daugiau nei ankstesniais metais. Kaip visada seminare susirinko daug įdomių instruktorių, bet dėl užsiėmimų gausos, be abejo, nespėjome sudalyvauti visuose praktiniuose užsiėmimuose. Ėjome pas tuos instruktorius, pas kuriuos ankstesniais metais dar nebuvome nė karto dalyvavę. Šiais metais seminare dalyvavo gausa naujų instruktorių, kurių užsiėmimai mums taip pat labai patiko ir buvo naudingi. Šiemet kaip ir kasmet susidarė įspūdis, kad seminaro organizavimas ir kokybė vis auga ir gerėja. Todėl drąsiai galima konstatuoti, kad šie mokomieji seminarai yra puikus neišsenkantis informacijos šaltinis, kuriame nuolat galima pasisemti naujų žinių, įgūdžių ir patirties.

Tikimės, kad ir kitais metais pavyks nuvykti į šį renginį.
Egidijus Stankevičius
2013 m.rgsėjis, Vilnius