Klubo Gintis narių išvyka į tarptautinį kovos menų seminarą Lenkijoje

2019 m. rugsėjo 28 d. Lenkijos Żywiec mieste vyko kasmetinis tarptautinis kovos menų ir savigynos seminaras organizuojamas Lenkijos kovos menų ir savigynos sporto federacijos (PFSzWiSO) vadovo ir Dragon sporto klubo Soke Paweł‘o Handzlik‘o. PFSzWiSO bendradarbiauja su Pasauline kovos menų ir savigynos sporto federacija, tarptautinėmis Koryu-Bujutsu, Comando, Budokan Saalfeld, IPP-Krav-Maga, Gake Ryu Ju-Jitsu, Gintis, Judo Klub Katsudo ir daugelių kitų šalių organizacijomis ar klubais, be to, turi atstovus 58 pasaulio šalyse, kas leidžia palaikyti nuolatinius glaudžius tarptautinio bendradarbiavimo ryšius su pasaulinio lygio kovos menų meistrais.
Klubo Gintis nariai į tarptautinį seminarą vyko 10-ąjį kartą, o klubą Gintis atstovavo klubo instruktorius Sensei Egidijus Stankevičius (5 Dan; pravedė 2 užsiėmimus), nariai Alvydas, Leonidas ir Vida. Puikiai nusiteikusių klubo Gintis narių ekipažas į Lenkiją pajudėjo penktadienio vakarą, o bemiegė naktinė kelionė lietui lyjant visai neprailgo – gera bičiulių kompanija, įvairūs linksmi ir įdomūs pašnekesiai, kavos sustojimai ir mes jau pietų Lenkijos kurortiniame tarp kalnų įsikūrusiame Żywiec‘o miestelyje.
Šiais metais vyko jubiliejinis renginys, kadangi Soke Paweł‘as Handzlik‘as minėjo 40-ties metų kovos menų, o jo sūnus Renshi Mateusz‘as Handzlik‘as – 20-ties metų kovos menų jubiliejus, į kurį buvo pakviesti instruktoriai iš Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Slovakijos, Lietuvos, Italijos, D. Britanijos ir Kanados, atstovaujantys įvairiems kovos menams (Ju Jitsu, Aikido, Karate, Kung Fu, Kobudo, Krav Maga ir kt.). O jubiliejinio renginio atidarymo ceremonijos metu PFSzWiSO vadovui Soke Paweł‘ui Handzlik‘ui už nuopelnus buvo suteiktas aukščiausias Ju Jitsu 10 Dan laipsnis.
Seminaras pasižymėjo puikią organizaciją, instruktorių ir įvairaus amžiaus dalyvių (~150) gausa, draugiška ir jaukia atmosfera; jubiliejinis renginys pavyko puikiai – renginio atidarymo rikiuotė, instruktorių pristatymas, Żywiec mero ir kitų garbių svečių jubiliejiniai sveikinimai renginio jubiliatui, organizatoriui ir PFSzWiSO vadovui, 4 užsiėmimai iki pietų, pietūs, Ju Jitsu ir Aikido kvalifikacinių egzaminų laikymas, 3 užsiėmimai po pietų, renginio uždarymo rikiuotė, kvalifikacinių atestatų ir seminaro dalyvių sertifikatų įteikimas. Seminaro metu buvo dirbama vienodo diržo lygio atskiromis suaugusiųjų ir jaunimo grupėmis po 45 min. pas skirtingus kovos menų stilius atstovaujančius tarptautinio lygio instruktorius erdvioje sporto salėje. Klubo Gintis nariai juodų diržų suaugusiųjų grupėje praktikavosi pas vokiečius Soke Helmut Weigelt‘ą (9 Dan) ir Soke Joachim Jenkel-Peters‘ą (10 Dan), švedą Johan‘ą Pettersson‘ą (9 Dan), slovėną Renshi Jozef‘a Lences (5 Dan), lenkus Soke Miroslaw‘ą Kuswik‘ą (10 Dan; kovos menų, taktikos ir intervencijos, sportinio ir kovinio šaudymo instruktorius dirbantis su visomis Lenkijos vidaus reikalų tarnybomis, Europos Tarybos ir Europos Komisijos kovinės savigynos ir intervencijos metodikų ekspertas, Lenkijos prezidento apdovanotas sidabriniu Kryžiaus medaliu) ir Hanshi Jacek‘ą Chęcinski (9 Dan; vidaus reikalų tarnybų Ju Jitsu ir intervencijos metodikų instruktorius, koordinatorius ir egzaminatorius), italą Hanshi Michele Pissante (10 Dan). Aukšto tarptautinio lygio kovos menų renginys, kuriame bet kokio pasirengimo ir amžiaus dalyvis turėjo galimybę patobulinti asmenines kovos menų technikas, įgyti naujų žinių, praplėsti akiratį ir užmegzti draugiškus santykius su kitų šalių kovos menus propaguojančiais bendraminčiais.
Po seminaro likus valandai iki vakarienės nusprendėme mažumėlę pasivaikščioti po vaizdingame regione įsikūrusio Żywiec‘o miestelio, kuris garsėja ne tik Żywiec alaus prekės ženklu, senamiestį – Pilies ir parko kompleksą, centrinę rotušės aikštę ir pasigrožėti atsiveriančiais Mažųjų Beskidų kalnų viliojančiais toliais… O jubiliejinio renginio pabaigoje mūsų dar laukė šventinė vakarienė drauge su organizatoriais, garbingais svečiais ir instruktoriais; ypatingas laikas, kuomet ragaujant skanų maistą bendraujama, dalijamasi patirtimi, visi tokie paprasti, atsipalaidavę, puikiai nusiteikę, draugiški, nepaisant amžiaus ir titulų.
Kaip bebūtų gaila, bet geri dalykai baigiasi ir tenka grįžti namo. Taigi ankstų sekmadienio rytą klubo Gintis nariai pajudėjo namo kupini geros nuotaikos ir įspūdžių.
Klubo Gintis vardu dėkojame Soke Paweł‘ui Handzlik‘ui už ilgametę nuoširdžią draugystę ir bendradarbiavimą, kuris trunka apie 10 metų – Paweł‘as beveik kasmet atvyksta į Lietuvą pasidalinti kovos menų technikomis su klubo Gintis nariais, Lietuvos muitinės ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnais, o rudenį klubo Gintis nariai kviečiami į Żywiec‘e rengiamus aukšto tarptautinio lygio kovos menų seminarus.

Klubas Gintis
2019 m. spalio 27 d.
Vida

« 3 »

Daugiau nuotraukų