Muitinės pareigūnų specialaus profesinio rengimo pratybose

Klubo Gintis nariai gegužės 30–31 d. dalyvavo Lietuvos muitinės organizuojamose 8-ose specialaus profesinio rengimo pratybose, kuriose dalyvavo virš 60 Lietuvos ir Latvijos muitinių, Pasieniečių mokyklos, STT, VAD, LKPB, AOTD, MRU ir LŠS atstovų.
Pirmąją pratybų dieną pareigūnų fizinės prievartos ir specialiųjų priemonių naudojimo gebėjimų lavinimo užsiėmimus vedė  instruktoriai iš Lietuvos muitinės, Latvijos ir  buvęs ilgametis Policijos akademijos dėstytojas Gari Nikolajonok. Užsiėmimuose buvo mokamasi psichinės ir fizinės prievartos, specialiųjų priemonių panaudojimo technikų bei profesinės taktikos nestandartinėse situacijose. Pratybų dalyviai lavino gebėjimus sulaikyti asmenį panaudojant skausmingus veiksmus, nuginkluoti šaunamuoju trumpavamzdžiu ginklu grasinantį asmenį, saugiai ir efektyviai stabdyti transporto priemones, jas patikrinti, priverstinai išlaipinti nepaklususius asmenis, juos sulaikyti ir konvojuoti. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas pareigūnų taktikai – rizikos vertinimui, komandiniam darbui (išsidėstymui, sąveikai, judėjimui), proporcingos prievartos panaudojimui ir kt.
Antrąją pratybų dieną lauko šaudykloje vykusius užsiėmimus vedė Lietuvos muitinės, STT, VAD, LKPB instruktoriai. Pratybų dalyviai su Glock, Winchester, MP5 ir Steyr AUG ginklais tobulino šaunamojo ginklo valdymo ir panaudojimo veikiant pavieniui ar poroje taktinius įgūdžius,  treniravo taiklaus šaudymo įgūdžius šaudant statinėje padėtyje bei judant.

Algis ir Vida
Klubas Gintis
2019 m. birželio 17 d.

« 6 »