Šaudymas lauko šaudykloje

Nors orų prognozės žadėjo darganotą, vėjuotą ir šaltą šeštadienį, tokios prognozės planų pokyčiams gali būti aktualios tik neaktyviems ir iššūkių nemėgstantiems namisėdoms. Laisvalaikį gamtoje besirenkantiems bendraminčiams blogų orų nebūna, kitaip tariant, pomėgiai ir azartas yra svarbiau už kritulius, vėją ir temperatūrą, o kuo gamtinės sąlygos įvairesnės, tuo laisvalaikis tampa tik įdomesniu. Taigi praktiniu šaudymu besidomintys ar tiesiog pramogauti kitaip besirenkantys bendraminčiai ir vėl rinkosi Pamarazių lauko šaudykloje. Šį kartą Egidijus, Stanislovas, Artūras, Andžejus, Jonas, Ieva ir Vida, padedami klubo Gintis bičiulio ir šaudymo instruktoriaus Vytauto, gegužės 4 d. šeštadienio popietę praktikavo dinaminio šaudymo užduotis.
Dinaminio šaudymo pratimuose judama ir šaudoma iš įvairių padėčių, o taškai skaičiuojami pagal taiklumo ir greičio santykį, todėl reikia šaudyti taikliai, o judėti greitai. Be to, labai svarbi taktika – šaudymo pozicijos pasirinkimas, kuris turi poveikio tiek laikui, tiek taiklumui. Taigi dėtuvė su 14 šovinių įstatyta į ginklą, ginklas dėkle, rankos nuleistos, šaulys laukia starto garsinio signalo, po kurio ištraukiamas ir užtaisomas ginklas, prasideda azarto ir adrenalino kupina laiko, taktikos ir taiklumo trikovė, kuomet į kiekvieną iš 7 taikinių buvo šaudoma iš skirtingo nuotolio, skirtingų pozicijų po du šūvius, judant su ginklu skirtingomis trajektorijomis (į priekį ar atgal, iš kairės į dešinę ar dešinės į kairę), naudojant priedangas. Kiekvieno dalyvio pratimo atlikimą šaudymo instruktorius vertino pagal šaudymo taiklumą ir sugaištą pratimo atlikimo laiką, o nepataikius į reikiamą taikinį ar pataikius į baltos spalvos taikinius buvo skaičiuojami baudos taškai. Užduotis buvo kartojama keičiant starto pozicijas, kuomet keičiasi užduoties sudėtingumas ir atlikimo taktika. Visi dalyviai išbandė ne tik savo jėgas, bet ir pasivaržė tarpusavyje.
Dinaminis šaudymas labai azartiškas pomėgis ar tiesiog puiki proga gerai praleisti laiką, tinkanti visiems aktyvaus laisvalaikio mėgėjams, suteikianti daug gerų emocijų, adrenalino ir neblėstančių įspūdžių.  Be to, dėl savos specifikos, šaulio judėjimo ir šaudymo dinamikos yra ir vizualiai labai patrauklus, todėl taip pat įdomu ir azartiška stebėti kitus dalyvius, o jeigu dar jauti ir pomėgį sporto fotografijai, galima ir galvą pamesti gaudant tą „vienintelį kadrą“ J.
Laikas šaudykloje sprogsta nejučia – turiningai praleistas laikas, puiki nuotaika ir neblėstantys įspūdžiai! O Stanislovui su Rasele sakome didelį ir nuoširdų ačiū už ilgametę draugystę, namų šilumą ir jaukius pokalbius prie arbatėlės. Iki kitų kartų J.

Vida
Klubas Gintis
2019 m. gegužės 6 d.

« 4 »

Daugiau nuotraukų