Hanshi Pawel Handzlik seminaras Vilniuje

Manau, kad be didelių pastangų kiekvienas atrastume gana tamprias sąsajas tarp džiu-džitsu kovos meno, samurajų ir jų naudoto ginklo – katanos. Tad kiekvienam pažengusiam džiu-džitsu vartotojui paimti į rankas kardą (tegul ir medinį), mano galva, vertėtų. Ir ne tam, kad bandytum atrasti dar vieną būdą ar įrankį apsigynimui. Laikant rankose kardą, atliekant gynybines ar puolimo technikas, gera galimybė pajausti senųjų laikų kario dvasią, naujai atrasti judesio, koncentracijos, veiksmų kontrolės prasmę ir harmoniją.

« 3 »

Daugiau nuotraukų 

Puikią galimybę GINTIES nariams susipažinti ir pasimokyti kardų technikų suteikė gegužės mėnesį jau ne pirmą kartą Lietuvoje besilankantis 8 Dan kovos menų meistras Hanshi Pawel Handzlik. Gegužės 24 d. vykusiame dviejų valandų seminare intensyviai „mosavome“ treniruotėms skirtais katanos pakaitalais – bokenais. Ir nors kardai buvo mediniai, bet kiekvienas jį laikantysis tapo tikru samurajumi (žvilgtelėkime į susikaupusius veidus nuotraukose J) ir stengėsi ne mažiau, nei kovotų laikydamas patį tikriausią ginklą. Išlaikydamas aukštą užsiėmimo tempą meistras „spaudė“ mus kartoti ir kartoti parodytas technikas, kaskart vis papildydamas jas naujais elementais.

Svečias seminare taip pat pristatė savo sukurtą kovos sistemą Toshu Kakuto Ju-Jutsu. Ši sistema sukurta pagal nuo 1952 metų Japonijoje egzistuojančią kovos sistemą Toshu Kakuto Jutsu. P. Handzlik sukurtoji sistema remiasi 35 metų jo asmenine patirtimi ir pirmiausiai – ju-jutsu technikomis. Tačiau joje atrasime ir dziudo, karate, bokso, Krav Maga technikų. Sistemoje naudojami ne tik tradiciniai, bet ir šiuolaikiniai ginklai, atsižvelgiant į šiuolaikinio kario ar pareigūno turimą ekipuotę.

Algis, 2014 m. gegužė