Seminaras Moterų savigyna

2012 m. lapkričio 24 d. Muitinės mokymo centre klubas Gintis surengė jau antrą šiais metais savigynos seminarą moterims. Kaip ir pirmą kartą seminaras sulaukė ypatingo susidomėjimo. Tai dar kartą parodė, kad moterų savigynos aktualumas neblėsta, kad moterys nori jaustis tvirčiau ir labiau pasitikėti savo jėgomis.

« 7 »

Girdėjau nemažai vyrų pasisakymų, kad moterų nereikėtų mokyti savigynos gudrybių, kadangi šios gudrybės gali atsisukti prieš savus vyrus. Tačiau mano nuomonė kita, nereikia vėlai grįžti ir prieš jus neatsiras žmona, ar draugė su kočėlu, nereikės išsisukinėti nuo smūgių lazda ar panašių daiktų. Juk viskas priklauso nuo jūsų tarpusavio santykių.

Moterys patenka į padidintos rizikos grupę, prieš kurią neretai nukreipiamas smurtas. Būkime teisingi, juk moterys, kurios dėl įvairių fiziologinių duomenų yra silpnesnės už vyrus, dažniau tampa smurto aukomis, be to, joms labai sudėtinga efektyviai apsiginti. Norint netgi minimaliai apsiginti ir atremti į save nukreiptą smurtą, reikia imtis drastiškų kraštutinių priemonių. Dažnai smurto dėl proveržio staigumo ir netikėtumo neįmanoma išvengti. Neretai užpuolimai būna nemotyvuoti, be jokio perspėjimo ar kitokių ženklų. Tai vadinamieji brutualūs netikėti užpuolimai, į kuriuos praktiškai neįmanoma sureaguoti ir todėl nuo tokių užpuolimų apsiginti praktiškai neįmanoma.

Seminare savigynai naudotos parankinės priemonės, tokios kaip raktų pakabukas, gėrimo buteliukas ir pan., kad parodyti moterims kaip tam tikros po ranka esančios priemonės gali tapti savigynos priemonėmis stresinėje konfliktinėje situacijoje ir kaip tomis priemonėmis tinkamai pasinaudoti. Be to, seminare bandyta apsiginti nuo staigių ir netikėtų smūgių, kurie kaip taisyklė būna nukreipti į veidą. Taip pat buvo mokoma kaip išlikti ant kojų, kaip nebūti pargriautai, kaip saugiai pasprukti ir ką daryti jei vis dėlto buvote pargriauta.

Tikimės, kad seminaro metu gautos žinios buvo naudingos, tačiau nuoširdžiai linkime niekuomet nepatekti į konfliktinę situaciją ir nepatirti smurto. Tačiau, mielos moterys, tiek privačioje, tiek viešoje aplinkoje susidūrus su bet kokio tipo smurtu (ar tai būtų psichologinis, fizinis, seksualinis, ekonominis) ir patyrus fizinę, materialinę ar neturtinę žalą būtina kreiptis pagalbos!

Egidijus
2012 m. lapkritis, Vilnius