3-iosios pareigūnų specialaus rengimo pratybos

2013 m. gegužės 23-24 d. Lietuvos muitinėje trečią kartą vyko pareigūnų specialaus rengimo pratybos. Organizuojant ir pravedant šias pratybas klubas Gintis vėl buvo aktyviu pagalbininku. Pratybose savo įgūdžius tobulino ne tik Lietuvos muitinės pareigūnai, turintys teisę naudoti fizinę prievartą, specialiąsias priemones ir šaunamąjį ginklą, bet ir nemažas būrys kitų statutinių tarnybų atstovų bei kolegos iš kaimyninių užsienio valstybių − Latvijos ir Lenkijos. Iš viso pratybose dalyvavo arti 70-ties Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos muitininkų, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir kitų teisėsaugos institucijų atstovų. Užsiėmimams vadovavo Muitinės mokymo centro, Policijos mokyklos, Pasieniečių mokyklos, kitų tarnybų instruktoriai bei instruktoriai iš Lenkijos.

« 3 »

Tradiciškai pratybos vyko dvi dienas. Pirmąją dieną sporto salėje vykusiuose užsiėmimuose buvo tobulinami fizinės prievartos bei specialiųjų priemonių panaudojimo įgūdžiai. Antrosios dienos užsiėmimai vyko lauko šaudykloje. Čia buvo atliekami šaudymo pratimai apžiūrint nežinomas patalpas, šaudant iš tarnybinio automobilio, esant kitoms sudėtingoms situacijoms. Be to, dar buvo mokytasi agresyvaus pažeidėjo sulaikymo taktikos, susipažinta su tarnybinės kinologijos niuansais.

Pratybos buvo sėkmingos, pasiekti visi pratyboms kelti tikslai. Užsiėmimų metu įgyti įgūdžiai leis pareigūnams ir kariams profesionaliau atlikti savo pareigas, o tai pasitarnaus saugesnės valstybės ir visuomenės kūrimui.

Algis
2013 m. gegužė, Vilnius