Alberto Merlo IPP KRAV MAGA seminaras Lietuvoje

2013 m. birželio 29-30 d. klubo Gintis nariai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti Alberto Merlo IPP Krav Maga seminare, kuris yra kovinės ir civilinės savigynos Krav Maga pakraipos IPP Krav Maga įkūrėjas, tarptautinės IPP Krav Maga ir Forsvaritalia asociacijų prezidentas. 30 metus aktyviai užsiiminėja kovos menais, iš jų – 13 metų moko savigynos tiek pareigūnus (daugiausia dirba su policija), tiek civilius. Keletas jo titulų – Krav Maga Master instruktorius, Italijos Krav Maga 5 Dan juodųjų diržų (FIKSDA) techninis direktorius, Italijos Forsvar vyriausiasis instruktorius, Karate 8 Dan juodasis diržas, Kenpo ir Vietnamo Kung Fu 7 Dan juodieji diržai, teisėsaugos instruktorius, mišrių kovos menų (3 Dan juodasis diržas), kovinio Wing Chun instruktorius ir kt. Be to, 2006 ir 2007 m. – Krav Maga Black Belt Hall of Fame metų instruktorius, 2008 m. – gatvės grumtynių Black Belt Hall of Fame metų instruktorius, 2009 m. – kariškių Black Belt Hall of Fame metų instruktorius, 2010 m. – Krav Maga Master Black Belt Hall of Fame metų instruktorius. Taigi, 43 metų instruktoriaus pasiekimai kovos menuose iš tiesų įspūdingi.

« 3 »

Daugiau nuotraukų   

Tai pirmas Alberto vizitas Lietuvoje. Teko girdėti, kad jo vedami seminarai labai intensyvus ir reikalaujantys gero fizinio pasirengimo, daug ištvermės bei fizinių jėgų. Taigi, klubo Gintis nariai buvo pasirengę negailėti savęs ir tinkamai atstovauti klubą.

Po trumpos įžangos apie save, Alberto supažindino kaip bus dirbama šio seminaro metu. Jo tikslas per dvi dienas pademonstruoti 3 metų (iki 1 Dan) treniruočių ciklą, didžiausią dėmesį skiriant atliekamų veiksmų technikai. Ši 3 metų programa tesudaro 15 procentų visos IPP Krav Maga mokymo programos. Kaip Alberto sakė, Italijos IPP Krav Maga klubuose jis moko 2 technikų per mėnesį. Neturint pasirengimo ir mokantis nuo pradžių per 3 metus galima išmokti 76 veiksmų technikas ir išlaikyti 1 Dan egzaminą. Akcentavo, kad mokantis savigynos IPP Krav Maga pranašumas yra ne maišyti įvairių kovos menų stilius tarpusavyje, o būtent – atsižvelgti, pritaikyti ir išnaudoti pažangiausias, pranašiausias Izraelio Krav Maga sistemos veiksmų technikas; t.y. mokytis šių technikų kaip įmanoma nuodugniau bei giliau ir išnaudoti šių veiksmingų technikų pranašumus įvairiose galimose realios savigynos situacijose. Jis tiki, kad naudojant vien tik standartinį požiūrį ir akcentuojant pranašiausių technikų svarbą, įmanoma pasirengti tam kažkam, kas yra nenuspėjama, neprognozuojama realioje savigynoje. Viso šito ir moko IPP Krav Maga, kurios vienas iš principų yra pačios efektyviausios pasipriešinimo technikos pritaikymas realioje savigynoje. Kaip Alberto sakė, visų IPP Krav Maga treniruočių programų pagrindą sudaro paprastumas ir sklandumas. Paprastumas suprantamas kaip pats greičiausias ir trumpiausias kelias išsigelbėti konfliktinėje situacijoje. Norint apsiginti ir išgyventi nepakanka išmokti 10 pasipriešinimo technikų ir visą laiką tobulinti tik jas. Būtina mokytis įvairiausių pasipriešinimo variacijų, įvairiausių galimų atakų, pačių nepalankių situacijų. Modifikuojant technikas treniruoti ne tik pasipriešinimo/išgyvenimo fizinius asmeninius įgūdžius, bet treniruoti ir smegenis, tam, kad iškilus būtinybei, mūsų smegenis reaguotų instinktyviai, bet tinkamai. Be to, mažai realu, kad konfliktinėje situacijoje jūsų užpuolikas po pirmos atakos prieš jus bus pasyvus ir statiškas. Todėl naivu pasikliauti tik viena pačia veiksmingiausia atsakomojo veiksmo technika (kaip dažnai reklamuojama ir mokoma kovos menų stiliuose), kuri iš karto sustabdytų ir neutralizuotų jūsų priešininką. Konfliktinėje situacijoje sąlygos ir jėgų pasiskirstymas gali kisti labai greitai ir nenuspėjamai. Vienos pasipriešinimo technikos jums tikrai nepakaks. Todėl labai svarbu tinkamai reaguoti ir nuo vienų pasipriešinimo veiksmų sklandžiai (greitai, paprastai, atidirbtai ir instinktyviai) pereiti prie kitų pasipriešinimo veiksmų.

Taigi, klubo nariai IPP Krav Maga įkūrėjo demonstruojamos 3 metų programos aspektų ir atliekamų veiksmų techninių niuansų perpratimui turėjo tik dvi dienas, tiksliau pasakius apie 8 valandas. Su pagarba tenka pripažinti, kad Alberto pasirodė labai paprastas vyrukas, atvykęs nepasipuikuoti, bet dirbti – parodyti vieną iš savo IPP Krav Maga mokymo programų be jokių mokymo paslapčių. Savo srities tarptautinio lygio profesionalas aiškiai, sklandžiai, įtikinamai rodė įvairiausius pasipriešinimo veiksmus nuo beginklės kovos, smūgių lazdomis, atakų peiliu, grasinimų pistoletu, nuosekliai, detaliai aiškino atliekamų veiksmų technikas, jų svarbą ir mokė teisingų-veiksmingų šių technikų atlikimo niuansų.

Pabaigai dar kartą visų klubo narių vardu dėkojame Alberto Merlo už profesionalumą ir bendravimo paprastumą, o klubo Gintis instruktoriui Egidijui už puikios idėjos realizavimą, už galimybę pamatyti, pabendrauti ir pasimokyti iš tarptautinio lygio kovos menų atstovo. Taip pat dar kartą nuoširdžiai sveikiname klubo Gintis instruktorius Egidijų, Darių bei klubo Gintis narius Džiugą ir Paulių sėkmingai išlaikiusius IPP Krav Maga egzaminą. IPP Krav Maga įkūrėjas Alberto Merlo Egidijui ir Dariui asmeniškai įteikė atestacinius 2 Dan IPP Krav Maga bei 2 Dan IPP Krav Maga instruktorių, o Džiugui ir Pauliui – atestacinius 1 Dan IPP Krav Maga bei 1 Dan IPP Krav Maga instruktorių sertifikatus.

p.s. klubo Gintis pokalbį su IPP Krav Maga meistru Alberto Merlo galima rasti klubo Gintis puslapio skiltyje Krav Maga.

Vida,
Klubas Gintis
2013 m. liepa, Vilnius