Hanshi Paweł Handzlik seminaras Ju Jutsu

2013 m. gegužės 25 d. lietingą rytą klubo Gintis nariai rinkosi į Hanshi Paweł Handzlik (8 Dan Koryu Ju Jitsu, 7 Dan Dju-Su Kung-Fu, 6 Dan Karate, 3 Dan IPP Krav Maga) Ju Jutsu seminarą Vilniuje. Tai ketvirtasis Pawelo vizitas Lietuvoje. Šį kartą Pawelas į Lietuvą atvyko ne tik su žmona, bet ir su savo sūnumi–asistentu, kuris taip pat yra aktyvus kovų menų propaguotojas bei entuziastas. Klubo Gintis nariams buvo ypač malonu girdėti, kad Lietuvoje Pawelas jaučiasi ne tiek instruktoriumi, mokytoju, treneriu, kiek klubo Gintis draugu, kuriam visada malonu atvykti ir bendradarbiauti.

« 3 »

Kadangi Pawelas išreiškė norą ne tik pravesti seminarą, bet ir pamatyti kaip dirba klubo treneriai, asistentai, klubo nariai kasdienėse treniruotėse, susipažinti su klube taikoma ju jutsu treniruočių metodika, įvertinti bendrą narių pasiruošimo lygį, todėl seminaras buvo padalintas į dvi dalis. Pirmoji seminaro dalis prasidėjo bendra oficialia rikiuote ir pasisveikinimu. Per pirmąją valandą po Egidijaus duotų komandų teko demonstruoti savisaugos pratimus, atlikti įvairius smūgius rankomis, kojomis, bazinius blokus nuo šių smūgių, vėliau pereiti prie atsakomųjų veiksmų nuo smūgių rankomis, kojomis, t.y. ne tik blokų, bet ir griovimų, vertimų, metimų. Vėliau teko pratęsti gynybinius veiksmus ir pargriautam priešininkui atlikti smaugiamuosius, skausmingus rankų ar kojų laužiamuosius veiksmus. Dar vėliau teko demonstruoti įvairias ju jutsu gynybines technikas nuo atakų lazda, peiliu ar grasinimo šaunamuoju ginklu. Dirbant tokiu intensyviu tempu teko nemenkai paplušėti, paprakaituoti ir atiduoti nemažai jėgų. Įdėmiai stebėjęs trenerių, asistentų, klubo narių darbą, Hanshi Pawel Handzlik pasidžiaugė trenerių darbu, bendru klubo narių pasiruošimo lygiu, kuris jį iš tiesų pamalonino. Pagyrė, kad treniruotėse dirbama daug, nuoširdžiai ir negailint jėgų. Nes tik darbo ir pastangų dėka mokomasi, tobulėjama ir pasiekiami atitinkami rezultatai.

Vėliau Pawelas demonstravo įvairią techniką, nuolat akcentuojant ne tik atliekamų veiksmų technikos, bet ir greičio svarbą, t.y. kovos menuose ne visada sėkmingą baigtį nulemia vien tik technika, būtina žaibiška reakcija, greitis, sugebėjimas nepasimesti ir kovoti iki pabaigos. Pradėjus atitinkamą veiksmą ne visada gali pavykti taip pat žaibiškai greitai, sklandžiai ir techniškai jį užbaigti. Kovojant reikia būti pasirengusiam sąlygų ir aplinkybių kaitai. Todėl labai svarbu nepasimesti, nesustoti ir nepasiduoti, o atitinkamai reaguoti į greitai besikeičiančias, gal ne visada palankias besiginančiajam, sąlygas ir kovoti iki galo, suvaldyti situaciją, prisitaikyti prie sąlygų, ieškoti įvairių veiksmingų pradėto veiksmo užbaigimo būdų. Tačiau treniruojantis ir dirbant porose, visų svarbiausia yra mūsų saugumas, todėl tobulinant išmoktų veiksmų technikas, lavinant reakcijas, atliekamų veiksmų greitį, būtina saugoti save ir savo porininką.

Seminarui einant į pabaigą, Pawelas, kuris yra Lenkijos Pasaulio kovos menų ir savigynos federacijos prezidentas, papasakojo kaip jų atstovaujamoje organizacijoje vyksta ju jutsu seminarai, kurių metu visi norintys gali laikyti kvalifikacinius egzaminus bei dalyvauti varžybose. Varžybose galima atstovauti atitinkamą klubą, organizaciją, galima dalyvauti individualiai. Dalyvauja poros, jos gali būti tiek vienalytės, tiek mišrios, t.y. vyras-vyras, moteris-moteris arba vyras-moteris. Dalyviai dirba panašaus lygio, t.y. vienodos spalvos diržo, porose. Varžybas stebi ir dalyvius vertina kompetetinga komisija, sudaryta iš aukščiausio lygio meistrų. Komisija už veiksmų atlikimo techniką, greitį, tikslumą, realumą, aštrumą skiria balus. Dalyviai surinkę mažiausiai balų iškrenta iš varžybų. Varžybų metu vyresnieji diržai visada vertinami aukštesniais balais, tačiau ir reikalaujama iš jų daugiau. Buvo įdomu pasiklausyti dalyvavimo varžybose subtilybių, t.y. kaip pagal taisykles įeiti, pasveikinti komisiją, porininką, kur ir kaip turi gulėti varžybų metu naudojamas inventorius (peilis, lazda ar šaunamasis ginklas), kaip teisingai perduodama lazda, peilis, šaunamasis ginklas porininkui ir t.t. Varžybos gali būti dviejų pakraipų – sportinės ir kovinės, kurias visada pradeda vyresnieji diržai. Pirma pora išeina ant tatamio, pasisveikina su komisija, pasisveikina tarpusavyje ir pasikeisdami poroje atlieka gynybas nuo šių atakų: sportinėje pakraipoje – bet kokių keturių smūgių ranka ir vieno smūgio koja; kovinėje pakraipoje – dar papildomai nuo dvejų atakų lazda, dvejų atakų peiliu ir vieno grasinimo šaunamuoju ginklu. Daugiausia balų suteikiama ne tik už technišką ir greitą gynybą, bet ir už gyvybei pavojų keliančios priemonės (šaunamojo ginklo, peilio, lazdos) atėmimą iš priešininko ir išsaugojimą besiginančiojo rankose. Vėliau Pawelas pasiūlė pasipraktikuoti imituojant varžybas ir pakvietė sudalyvauti visus seminaro dalyvius. Tokia praktinė seminaro baigiamoji dalis išties buvo labai įdomi, privertusi dalyvius pasitempti ir šiek tiek pasijaudinti. Seminaro svečiai bei klubo Gintis instruktoriai stebėję porų pasirodymus dalino praktiškus, naudingus ar techninius patarimus.

Seminarui skirtas laikas baigėsi. Atėjo laikas išsirikiuoti, pagerbti vieni kitus, padėkoti svečiams iš Lenkijos, klubo Gintis instruktoriams, asistentams, ir, aišku, savo porininkams. Tačiau kelių seminaro dalyvių laukė labai maloni staigmena. Keturiems klubo Gintis nariams Hanshi Paweł Handzlik įteikė tarptautinius Koryu Ju Jutsu atestacinius sertifikatus – Algiui C. ir Dariui suteikti 3 Dan, Adomui ir Vladui – 1 Dan laipsniai. Nuoširdžiausi sveikinimai visų klubo Gintis narių vardu!

Klubo Gintis narių vardu dar kartą dėkojame Hanshi Paweł Handzlik už įdomų, intensyvų ir naudingą seminarą, praktinius patarimus, profesionalumą, paprastumą bei nuoširdumą, klubo Gintis idėjiniam vadui Egidijui – už idėjas, sėkmingą jų realizavimą, galimybę tobulėti dalyvaujant įvairaus lygio seminaruose, nuolatinį triūsą perduodant mums savo žinias, Algiui ir Dariui – už pagalbą vystant klubo veiklą bei visus kitus gerus dalykus! Hanshi Paweł Handzlik taip pat padėkojo seminaro organizatoriams už bendradarbiavimą ir itin draugišką darbinę atmosferą, dalyviams už aktyvumą, entuziazmą, užsidegimą, gerą nuotaiką. Tikiuosi, kad seminarą primins ne tik bendra nuotrauka, bet dar ilgai neblėstantys įspūdžiai, įgyta nauja patirtis bei žinios.

Vida, Darius
Klubas Gintis
2013 m. gegužė