Išvyka į 17-ąjį DJJ organizacijos Ju-Jutsu seminarą Uelzene (Vokietija)

2022 m. rugpjūčio 19-21 d. Egidijus, Darius ir Ingrida dalyvavo Uelzene (Vokietija) vykusiame federaciniame praktiniame seminare policijai, teisėsaugai, muitinei ir ginkluotosioms pajėgoms. Šį seminarą po dviejų metų pertraukos vėl organizuoja vokiečių Ju Jutsu sąjungos, dirbančios kartu su Vokietijos vidine federacine ministerija. Seminaro tema „Ju-Jutsu“ kovos menas, skirtas policijai, muitinei, teismų ir karo policijai“. Seminare dalyvavo policijos, teisėsaugos, muitinės ir ginkluotųjų pajėgų struktūrų atstovai iš įvairių šalių, tokių kaip Vokietija, Lietuva bei Jungtiniai Arabų Emyratai.
Iš ryto, prieš prasidedant seminarui, savarankiškai atlikome Covid testus. Jie buvo įteikti jau iš vakaro. Visi sutikome bendroje rikiuotėje, kurioje mus pristatė, kaip Latvijos atstovus (šią „žinią“ sutikome su šypsena). Prasidėjus užsiėmimams nuėjome pas seną pažįstamą – instruktorių Marco Cascon. Malonu buvo prisiminti temą „Ginklo išsaugojimas“. Vėliau įsiliejome į treniruočių rutiną. Renginio metu sudalyvavome temose „Kambarių valymas“, „Gynyba artimoje kovoje“ (Martin Olk), „Transporto priemonės vairuotojo sulaikymas“, „Įėjimas į patalpas, kambarių valymas“, „Žibintuvėlio panaudojimas tamsoje“. Šių metų seminare sudalyvavome net trijuose užsiėmimuose, kuriuos vedė muitinės pareigūnai. Nuostabu buvo dalyvauti treniruotėse, matyti, kad tęsiamos rengimo tradicijos ir kuriama išliekamoji vertė.
Vykstant į ir iš renginio nepamiršome ir „kultūrinės“ programos. Pasivaikščiojome Potsdamo senamiestyje ir  apžiūrėjome Karališkuosius Vilanovos rūmus, nuvykome į Berlyną, kur pamatėme Reichstagą, o taip pat tradiciškai aplankėme netoli Munsterio esantį Tankų muziejų.
Tikimės, kad ir kitais metais pavyks nuvykti į šį renginį, juk nesvarbu kas vyksta ar karas, ar maras, bet pareigūnų rengimas privalo vykti.

Egidijus
2022 metų rugsėjis