Krav Maga treniruočių esmė

Apsilankę klube Gintis Jūs galėsite įvertinti ISP Krav Maga (Intensyvi savigynos programa Krav Maga; angl. Intensive Personal Protection Krav Maga, IPP Krav Maga), CSD (angl. Commando Self Defense) treniruočių metodiką, kuri grindžiama civiline praktika, o ne karine, kur priešininkas nukaunamas, ir ne policijos sistema, kur įtariamasis sulaikomas, ir kur dėmesys skiriamas praktiniam veiksmų pritaikomumui. Klube mokoma gintis adekvačiai puolamajam veiksmui, neperžengiant leistinų būtinosios ginties ribų.

Pradiniame etape dažniausiai dirbama statinėse kombinacijose, kuriose partneriai porose treniruojasi pagal išankstinį sąlyginį susitarimą. Tokie užsiėmimai vedami tam, kad mokiniai įgytų kaip įmanoma daugiau įgūdžių, lavintų protą instinktyviai tinkamai reaguoti, atrastų kiekvienam asmeniškai tik jam tinkamą savigynos metodą, neperšant jiems savo asmeninių tiesų. Vėliau treniruočių metu pereinama nuo paprastų pavienių veiksmų iki sudėtingesnių ir labai sudėtingų veiksmų.

Treniruočių metu modeliuojamos įvairios galimos grėsmių situacijos, atakos, praktikuojami įvairūs atsakomieji veiksmai, kombinacijos, o asmuo pats renkasi jam labiausiai tinkamą ginties būdą, atsižvelgiant į asmeninį jo individualumą.

Žmogui, kuriam gyvenime realiai teks ginti savo sveikatą ar gyvybę, tikrai nebus svarbu kokios kovų menų sistemos užsiėmimus jis lanko, kokį diržą jis turi, koks treneris vedė užsiėmimus ar pan., svarbiausia jam bus apsiginti. Be to, reikia įvertinti ir tai, kad treniruočių metu įgytos žinios gali ir nepadėti, kadangi užsiėmimų metu taikomos kovų menų metodikos gali būti nepritaikomos realioje nedžentelmeniškoje dvikovoje. Tokioje situacijoje jūs galėsite pasikliauti tik savimi. Todėl mūsų tikslas ir yra mokyti asmenis realios savigynos, atsižvelgiant į tokių veiksmų praktinį pritaikomumą, jų paprastumą, greitumą bei maksimalų veiksmingumą.

Be to, treniruočių metu nuolat akcentuojamas ir mūsų visų saugumas. Atminkite, bet koks neatsargus, smūgis, griuvimas ar partnerio metimas gali baigtis ne tik skausmingais sumušimais, bet ir traumomis. Todėl dirbant porose partneriai privalo saugoti vieni kitus. Juk partneris tai ne vienkartinis manekenas. Netgi ginantis realioje situacijoje Jūs nešate atsakomybę už savo veiksmus, todėl privalote žinoti apie veiksmų daromą žalą bei galimas atitinkamų veiksmų pasekmes.