Soke Bryan Cheek seminaras

Š.m. kovo 8–10 d. kovos menų centre TORI seminarus vaikams ir suaugusiems vedė vienas žymiausių kovos menų meistrų Soke Bryan‘as Cheek‘as (10 Dan) iš Londono (Anglija, D. Britanija).

Nacionalinį, tarptautinį bei pasaulinį pripažinimą pelniusio meistro profesinė veikla išties įspūdinga – kovos menus propoguoja virš 50 m., daugiau kaip 40 m. treniruoja kitus, dirbęs apie 40-tyje pasaulio valstybių garsėja kaip realios, efektyvios, veiksmingos Jukoshin Ryu Jiu Jitsu sistemos (2003) bei Pasaulio Elito Juodųjų Diržų Bendrijos (angl. World Elite Black Belt Society, WEBBS; 2000) įkūrėjas. Soke Bryan‘ui Cheek‘ui suteikti šie titulai – Geriausias Didžiosios Britanijos kovų menų instruktorius (1994), Pasaulinės Kobudo Federacijos (angl. World Kobudo Federation, WKF) Hall of Fame (1998) nominacija, Pasaulio apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus (2002), Geriausio pasaulio kovų menų instruktoriaus (2003). Be to, jis parašė 2 kovos menų knygas, išleido 9 kovos menų DVD.

Taigi, klubo Gintis nariai turėjo išties puikią progą savo akimis išvysti pasaulinį pripažinimą pelniusį meistrą, sudalyvauti jo vedamuose užsiėmimuose, užduoti klausimų bei įsiamžinti nuotraukose kartu su garsiuoju Soke Bryan‘u Cheek‘u. Be dalyvių iš Lietuvos, seminare dalyvavo Estijos, Baltarusijos kovos menų klubų nariai.

Vilniuje Soke Bryan‘as Cheek‘as parvedė po 4 vienos valandos trukmės treniruotes vaikams ir suaugusiems. Seminaro metu jam atestavo kovos menų centro TORI nariai. Meistras akcentavo reakcijos, įgūdžių, įvaldytos technikos, atliekamų veiksmų greitumo svarbą. Užsiėmimų metų Soke Bryan‘as Cheek‘as rodė kompleksą būdų kaip greitai, efektyviai ir veiksmingai neutralizuoti priešininką, darant poveikį į labiausiai pažeidžiamas ir skausmingas kūno vietas veido, kaklo ir kt. srityse. Veiksmų kombinacijos buvo atliekamos keliais etapais – blokai, kontrataka (pvz. poveikis į akis, nosį, ausis, smūgiai pirštais į kaklą, delnais, dilbiais, alkūnėmis į žandikaulį, smūgiai kojomis, keliais, smaugiamieji veiksmai), užbaigiamieji papildomi smūgiai visiškam priešininko neutralizavimui. Mano manymu, nei vienam seminaro dalyviui nekilo abejonių dėl Soke Bryan‘o Cheek‘o demonstruojamų atakų efektyvumo ir veiksmingumo. Asmeniškai man labiausiai buvo gaila Soke Bryan‘o Cheek‘o asistentų, kurių veiduose atsispindėjo nesuvaidintas skausmas, kenčiant meistro atliekamus žaibiškai greitus ir labai skausmingus veiksmus į kaklą, veidą, nervų rezginius ar sąnarius. Tenka pripažinti, kad seminaras buvo išties įdomus ir dinamiškas, nors kaip pats meistras ne kartą minėjo – veiksmų ir technikos mokomasi daugelį metų kantriai treniruojantis, o seminaras yra daugiau pramoginio pobūdžio, t.y. skirtas pamatyti, pasidalinti informacija ir sužinoti ką nors naujo.

Vida,
Klubas Gintis
2013 m. kovas