10-asis DJJ organizacijos Ju-Jutsu seminaras pareigūnams

2014 m. liepos 11-13 d. Lietuvos muitinės pareigūnai, klubo Gintis nariai Egidijus, Darius ir Andrius penktą kartą dalyvavo Uelzene (Vokietija) vykusiame federaciniame praktiniame seminare policijai, teisėsaugai, muitinei ir ginkluotosioms pajėgoms. Šį seminarą dešimtą kartą organizuoja vokiečių Ju Jutsu sąjungos, dirbančios kartu su Vokietijos vidine federacine ministerija. Seminaro tema „Ju-Jutsu kovos menas, skirtas policijai, muitinei, teismų ir karo policijai“. Seminare dalyvavo kitų šalių policijos, teisėsaugos, muitinės ir ginkluotųjų pajėgų struktūrų atstovai iš daugelio Europos šalių, tokių kaip Olandija, Danija, Vokietija, Anglija, Austrija, Šveicarija, Lietuva ir Ukraina.

« 7 »

Atvykus į vietą ir praėjus registraciją užsiėmimų tvarkaraščio iš karto negavome. Dėl dalyvių ir instruktorių gausos pirmą kartą tvarkaraštis buvo keičiamas seminaro eigoje. Todėl buvome maloniai nustebinti ir suintriguoti, kokios gi naujienos mūsų laukia šitame seminare. Be to, šiais metais keitėsi ir pačios seminaro tradicijos: vieta ir metų laikas. Vykdami į seminarą į savo išmaniuosius mobiliuosius įsirašėme vertimo iš vokiečių kalbos programas, ketindami išsamiau ir tiksliau išnagrinėti tvarkaraštį bei nuspręsti, į kuriuos užsiėmimus eiti. Bėda ta, kad vienu metu vienoje teritorijoje iš karto vyksta dešimt užsiėmimų. Didžioji jų dalis yra praktiniai užsiėmimai, bet keletas užsiėmimų visada skiriama ir teoriniams teisiniams klausimams aptarti. Penktadienį po pietų vyksta tradicinė visų dalyvių rikiuotė, kurioje paaiškinami seminaro tikslai ir uždaviniai, nuolat akcentuojamas saugumas užsiėmimų metu, primenama apie saugų šaunamųjų ginklų naudojimą užsiėmimų metu, privalomą kiekvieno seminaro dalyvio turimo ginklo instruktoriaus apžiūrą, nesvarbu iš ko ginklas būtų pagamintas. Daugumas pareigūnų Vokietijoje turi tarnybinio ginklo treniruočių kopijas, kurios gali būti plastikinės arba pilnai veikiančios ir šaudančios specialiomis kulkomis. Tokie pistoletai būna praktinės paskirties ir treniruočių paskirties. Praktinis pistoletas, tai pistoletas skirtas imituoti visus pistoleto veiksmus, tokius kaip užtaisymas ir ištaisymas, spragsėjimas spaudinėjant nuleistuką, spynos užtempimą ir atleidimą. Šis pistoletas saugumo sumetimais yra aklinu vamzdžiu, be skeltuvo ir be skylės spynoje skeltuvui, kad negalėtų iššauti tikro šovinio. Gaminami GLOCK, WALTHER, HECKLER & KOCH praktiniai pistoletai, kurie yra neįkainojami įrankiai praktikuojantis kaip elgtis su ginklu, ginklo demonstravimui, be to, ir šaudymo treniruotėms (spragsėjimui be šovinių ar šaudymui nepritaikytoje vietoje). Raudona pistoleto rėmo ir šovinių dėtuvės dangtelio spalva žymi praktinio pistoleto paskirtį. Treniruočių pistoletas, pavyzdžiui toks kaip matėme pas daugelį dalyvių, yra GLOCK 17T treniruočių pistoletas, kurio mėlynas rėmas žymi jo treniravimosi paskirtį. Šovinių dėtuvės komplektuojamos taip pat mėlynos spalvos, kad pažymėti jų paskirtį.

Po bendros rikiuotės pirmas mūsų užsiėmimas „Veiksmai su MP5 ginklu“. Šio užsiėmimo metu buvo nagrinėjama ir praktikuojama kaip išsaugoti ginklą artimos kovos metu, kai bandoma jį atimti. Ši tema buvo ir praeitais metais, tačiau ją dėstė kitas instruktorius. Kiekvienas instruktorius dalinasi savo asmenine patirtimi bei teorinėmis, teisinėmis žiniomis, kaskart pateikiant kažką naujo ir savito. Antrą temą pasirinkome „Pareigūno veiksmų individualios strategijos kūrimas“. Efektyvios strategijos kūrimas treniruočių metu dažnai suvaidina lemiamą vaidmenį realiose praktinėse situacijose, kuriose pareigūnas privalo veikti sutelktais veiksmais, kurių dėka nesiimama papildomų nereikalingų veiksmų siekiant savo tikslo. Pažymėtina, kad šio užsiėmimo instruktorius-pareigūnas turi nemenką savo gyvenimo patirtį dirbdamas ne vienerius metus gatvėje.

Antros dienos užsiėmimai irgi buvo labai įdomūs ir aktyvūs. Rinkomės tuos užsiėmimus, kuriuose galėjome gauti sau maksimalios naudos. Dalyvavome šiuose užsiėmimuose „Sulaikymas iš autotransporto priemonės“, „Pareigūno veiksmų individualios strategijos kūrimas“ (2 dalis), „Panatukan“ (Filipinų kovos menas), „ Duras“ (Filipinų kovos menų mišinys; beje, jame buvo praktikuojami veiksmai su dujų balionėliu keisu). Vakare desertui pasilikome sau garų KEISI kovos sistemos užsiėmimą, kuriame draskėmės iš visų jėgų. Užsiėmimas buvo pritaikytas realioms aplinkybėms ir vyko ant asfaltinės dangos, pastato kambariuose, kur pilna baldų, siauruose koridoriuose ir ant laiptų. Už aktyvumą ir pastangas ne kartą buvome pastebėti ir pagirti šio užsiėmimo instruktorių.

Trečią seminaro dieną planavome nueiti į užsiėmimą „Darbas su teleskopine lazda“. Tačiau užsiėmimas buvo atšauktas, todėl teko rinktis kitą. Tuo metu vyko užsiėmimas „Pareigūno kolegos apsaugojimas“. Užsiėmimo metu buvo mokoma labai panašių veiksmų iš asmens apsaugos veiksmų. Jame buvo nagrinėjama kaip apsaugoti savo kolegą nuo provokacijos ar puolimo, bet nenaudojant jokių spec. priemonių. Paskutinis užsiėmimas kuriame dalyvavome buvo „Asmens sulaikymas, išlaikymo veiksmai, tarpusavio sąveika sulaikant asmenį, kuris gali vykdyti pasipriešinimą“.

Galiu pasidžiaugti, kad mes sudalyvavome visuose pasirinktuose užsiėmimuose, nei vieno nepraleisdami nei balkone stebint kitus, nei lovytėje ilsintis.

Egidijus
Klubas Gintis
2014 m. rugpjūtis, Vilnius