Seminaras Savigyna peiliu

Galvodami apie efektyvią gynybą realios agresijos atveju, neretai pamąstome: ar sugebėsiu apsiginti? ar savigynai pakaks turimų žinių ir įgūdžių? gal geriau nešiotis ginklą ar kokią tai savigynos priemonę? ir pan. Gerai, jei kyla ir savigynos teisėtumo, ginklo ar savigynos priemonės legalumo klausimai. Daug sužeidimų konfliktų artimoje aplinkoje ir gatvėse metu padaroma panaudojant peilį ar kitą pjaunantį-duriantį įrankį. Ar peilis tik užpuoliko įrankis, ar jis gali būti panaudojamas ir savigynos tikslams? Kur riba, kad besigindamas peiliu netaptum nusikaltėliu? Atsakymų į šiuos ir kitus panašaus pobūdžio klausimus ir buvo ieškoma liepos 19 d. klube GINTIS vykusiame seminare „Savigyna peiliu“.

« 3 »

Daugiau nuotraukų 

Seminaro tikslai buvo trys:

aptarti peilio naudojimo civilinėje apyvartoje ir savigynoje teisėtumą;
išmokti/patobulinti gynybos peiliu technikas;
pristatyti klubo GINTIS ir TRC knives bendrą produktą.

Seminaras prasidėjo praktine dalimi – peilio panaudojimo artimoje kovoje mokomosiomis situacijomis. Klubo senbuviai tobulino, o naujai užsukusieji atradinėjo principines peilio panaudojimo savigynai technikas tiek nuo beginklio, tiek nuo ginkluoto agresoriaus puolimų. Labai taiklius „teisinius stabdžius“ praktinėms situacijoms sudėliojo seminare dalyvavęs Lietuvos peilininkų asociacijos vadovas Vladas Naus, sistemiškai paaiškindamas egzistuojančius draudimus ir apribojimus peiliams bei kitiems pjaunantiems-duriantiems įrankiams, primindamas galimas teisines pasekmes peilį panaudojus savigynai.

Seminaro kulminacijoje – klubo GINTIS užsakymu (nuomones reiškėm visi norėjusieji, o galutinis peilio dizainas – klubiečio Vlado Miloš) pagamintų peilių pristatymas ir įteikimas klubo nariams. TRC knives ženklo savininkas peilių meistras Andrius Tričius ir klubo GINTIS prezidentė Inesa Stankevičienė klubo nariams įteikė Andriaus rankomis preciziškai dailiai pagamintus peilius. Be to, peilių meistras leido seminaro dalyviams „pavarvinti seiles“ pristatydamas ir kitus savo gaminius bei atsakė į visus kilusius klausimus.

Algis, 2014 m. liepa