4-osios pareigūnų specialaus rengimo pratybos

2014 m gegužės 22-23 dienomis Lietuvos muitinėje jau ketvirtą kartą vyko pareigūnų specialaus rengimo pratybos. Tradiciškai vėl organizuojant ir vykdant pratybas buvo apjungtos daugelio šalies statutinių institucijų, kolegų iš užsienio, klubo Gintis pajėgos. Užsiėmimuose be gausaus būrio muitininkų dalyvavo Lietuvos kariuomenės, Lietuvos policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir kitų teisėsaugos institucijų atstovai, taip pat svečiai iš Lenkijos ir Latvijos.

« 3 »

Daugiau nuotraukų 

Pratybų struktūra išliko ta pati: pirmoji diena sporto salėje, antroji – lauko šaudykloje. Beveik 70 mokymų dalyvių pirmąją pratybų dieną liejo prakaitą tobulindami beginklės kovos su vienu ar dviem aktyviai besipriešinančiais asmenimis įgūdžius, pažeidėjų sulaikymo technikas, spec. priemonių (tonfos) ir tarnybinio ginklo panaudojimo technikas ir taktiką. Antrosios užsiėmimų dienos „vinis“ – šaudyba. Čia vėlgi neapseita be pratimų taiklumo lavinimui, šaudymo esant apsunkintam matomumui, nežinomos patalpos „valymo“, o taip pat ir nauja tema – šaudymas judant į priekį sąveikoje su porininku ir šaudant iš už priedangų. Be šaudybos antrąją dieną vėl buvo nagrinėjama tema apie susidūrimus su agresyviu šuniu, buvo sukurtos praktinės galimybės pakovoti su puolančiu šunimi.

Pratybos buvo sėkmingos: išnagrinėtos visos planuotos temos, įvykdyti planuoti praktiniai užsiėmimai, nepatirta rimtesnių traumų ar sužalojimų, pratybų dalyvių vertinimai – teigiami.

– Algis, 2014 m. gegužė