GM Guy Rafaele seminaras Taline

Atšventę Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-ąją, klubo instruktoriai Darius ir Egidijus susiruošė dalyvauti kviestais svečiais seminare Taline, kurį vedė GM Guy Rafaele (Izraelis).  Apie šį seminarą mums papasakojo senas geras draugas iš Vokietijos Marco. Renginį organizavo Suomijos Maga Liit atstovas Tomy ir Estijos atstovas Esti Krav. Džiugu, kad susiruošėme bei  nuvykome į seminarą Estijoje, kur buvome labai maloniai sutikti.
Visada malonu daugiau sužinoti apie žmogų vedantį seminarą ne tik iš profesines puses, bet ir iš paprastos, žmogiškosios, be titulų ir buvome labai maloniai nustebinti GM Guy Rafaele paprastumu. Norėčiau atkreipti dėmesį ir į GM Guy Rafaeli patirtį kurią iš kart pastebėjome. Šis žmogus jau amžiuje ir tikrai ne viena prakaito lašą įšliejo treniruotėse. Savo užsiėminėti jis pradėjo nuo vaikystes Karate Kiokusin, vėliau treniravosi pas vieną iš Krav Maga pradininkų ICS (Izraeli Kombat sistem) kovos meno. Kaip ir priklauso Izraeliui, gyvenimas GM Guy Rafaeli susiejo su jėgos struktūromis, tad nenuostabu, kad tarnyba paliko savo žymę kaip gyvenime taip ir treniruočių kelyje.  Vėliau savo gyvenime jis sutiko meistrus kurie praktikavosi Brazilu Jiu Jiutsu, Filipiniečiu kovos meno, o tai vėl paliko pėdsakus jo kovos menų praktikoje. Todėl manau neveltai sakoma, kad Izraelio kovos sistema pagrysta įvairiausiais kovos menų perlais – visa kas geriausiai yra jau sukurta tik reikia sudėti į vieną visumą, kad butu patogu naudotis. Labai džiugu renginyje buvo pamatyti profesionalą, o ne pranešėją, kuriuos paskutiniu metu dažnai sutinkame kovos menu seminaruose, kongresuose. Šio seminaro šūkis – darbas ir kovos, o ne žodžiai, žmogų padarė kovotoju.
Seminare buvo naudojamos įvairios treniruočių formos poroje: su ginklais, peiliais, pistoletu, kirviu, lazda, buityje naudojamais įrankis, plaktuku. Buvo akcentuojama, kad užpuolus reikia mąstyti ir reaguojant į užpuolimą panaudojant visus įrankius, kurie pasitaiko po ranka. Tai Izraelietiškas požiūris – viskas reikalinga, viskas turi būti pritaikoma ir vesti į mąstymą, kuris kovoje panaudos efektyviausius veiksmus, priemones ir būdus. Taip pat kovoje mąstymas turi būti pagrįstas psichologija. Krav Maga naudojami trumpi judesiai, neilga kova ar dvikova, kuri veda ne prie sportinio laimėjimo, o prie pergalės žūtbūtinėje kovoje.  Tai skiria sportinę pergalę nuo laimėjimo kovoje.
Džiugu, kad atlaikėme šešių valandų užsiėmimą. Likome patenkinti ir savo darbu, ir seminaru Taline. O į seminarą Helsinki (Suomija) nutarėme nuvykti ir kitą kartą. Tikimės, kas ateityje susiklostys palankios aplinkybės ir GM Guy Rafaeli atvyks parvesti seminarą Lietuvoje.

Egidijus Stankevičus
2023 kovas

« 3 »