Išvyka į 14-ąjį DJJ organizacijos Ju-Jutsu seminarą Uelzene (Vokietija)

2018 m. rugpjūčio 24–26 d. Lietuvos pareigūnai ir klubo Gintis nariai Egidijus, Darius bei Ingrida dalyvavo Uelzene (Vokietija) vykusiame federaciniame praktiniame seminare policijai, teisėsaugai, muitinei ir ginkluotosioms pajėgoms. Šį seminarą organizuoja vokiečių Ju Jutsu sąjungos, dirbančios kartu su Vokietijos vidine federacine ministerija. Seminaro tema „Ju-Jutsu“ kovos menas, skirtas policijai, muitinei, teismų ir karo policijai“. Seminare dalyvavo policijos, teisėsaugos, muitinės ir ginkluotųjų pajėgų struktūrų atstovai iš daugelio Europos šalių, tokių kaip Olandija, Danija, Vokietija, o taip pat ir iš Lietuvos.

Ši kelionė, kaip ir kasmet, paliko smagius prisiminimus. Išvykus iš aerouosto Hamburge pasukome link Uelzeno. Dėka Ingridos ir Dariaus buvo smagu buvo suderinti rimtą kelionę su kultūrine dalimi. Vietomis stabtelėdavome trumpam atsikvėpti, aplankėme garsųjį Bremeną, paklaidžiojome po Uelzeno apylinkes ir dar prieš temstant pasiekėme seminaro vietą.

Penktadienį po pietų prasidėjo seminaras. Užsiregistravome, gavome užsiėmimų tvarkaraštį ir pirmyn. Seminaro metu dalyvavome mokymuose susijusiuose su fizinės prievartos, specialiųjų priemonių bei šaunamojo ginklo naudojimo ypatumais. Užsiėmimuose pasisėmėme daug praktinių žinių kaip efektyviau sulaikyti nusikaltėlį, apsaugoti save, ginklą, taktiškai planuoti savo veiksmus. Susipažinome su amunicijos, specialiųjų priemonių, šaunamojo ginklo naujovėmis, turėjome galimybės jas dėvėti ir net praktiškai išbandyti. Šios priemonės kiek įmanoma turi užtikrinti pareigūno aukštesnio lygio saugumą, pagerinti darbo kokybės efektyvumą, bei padėti suplanuoti ir taktiškai naudoti savo veiksmus.

Mūsų programą sudarė:
1. tarpusavio sąveika išsilaipinant iš transporto priemonės ir  susidūrimas su pašaliniais asmenimis sulaikymo metu;
2. tarpusavio sąveika išsilaipinant iš transporto priemonės sulaikymo metu;
3. gynyba nuo užpuolimo, bandymas atimti ginklą, bet nėra pagrindo ginklą panaudoti;
4. taktinė medicina;
5. veiksmai puolant peiliu;
6. šaunamojo ginklo MP 5 ar pistoleto išsaugojimas, kai bandoma jį atimti;
7. taktika sulaikant automobilyje esančius asmenis;
8. 5.11 Tactical šturmo įrankių komplekto panaudojimas. 5.11 Tactical tai vienas iš populiariausių pasaulyje bei Lietuvoje prekinių ženklų tarp teisėtvarkos pareigūnų, kariuomenės, aplinkosaugos pareigūnų, o taip pat šaulių bei aktyvaus laisvalaikio mėgėjų. 5.11 Tactical drabužius pareigūnai renkasi tiek darbui, tiek laisvalaikio dėvėjimui. Šios firmos populiarumas pasaulyje auga kasdien, o gaminamos prekės pamėgtos ne veltui – jos patogios, funkcionalios, išvaizdžios ir ilgaamžiškos. Mes, beje, nuo galvos iki kojų buvome apsirėdę jų gaminama produkcija, todėl praeidami pro 5.11 Tactical stendą, kuriame buvo demonstruojama įsivežimo į patalpas įranga, susilaukėme netikėtos dovanos – 5.11 kepuraitės.

Kaip visada į seminarą atvyko daug įdomių instruktorių, todėl dėl užsiėmimų gausos, nespėjome sudalyvauti visuose praktiniuose mokymuose. Ėjome tik pas tuos instruktorius, kurių mokymuose, mūsų manymu, nebus liūdna sudalyvauti. Smagu buvo aplankyti ir teorinius mokymus. Labai įdomu buvo pamatyti taktinės medicinos paskaitą, ir ją palyginti su mokymais kuriuos veda Taktines medicinos centras Lietuvoje. Šiais metais seminare dalyvavo daug naujų instruktorių, kurių užsiėmimai mums labai patiko ir buvo naudingi. Norėčiau pažymėti, kad seminaro organizavimas ir kokybė kasmet vis auga ir gerėja. Drąsiai galiu teikti – šie mokomieji seminarai yra puikus neišsenkantis informacijos šaltinis, kuriame nuolat galima pasisemti naujų žinių, įgūdžių ir patirties.

Grįždami atgal užsukome į Miunsterį ir apžiūrėjome Vokietijos tankų muziejų Norėčiau visiems Militaristikos mėgėjams rekomenduoti šį Vokietijos tankų muziejų. Bilieto kaina prieinama, o ekspozicija „grandiozinė“. Buvo įdomu viską apžiūrėti, pačiupinėti net į kai kuriuos tankus, jei  telpi, įlįsti (svorio liemens apribojimas, nes galima ilgam užstrigti). Gaila tik pavažinėti ne duoda.

Tikimės, kad ir kitais metais pavyks nuvykti į šį renginį.

Egidijus Stankevičius
2018 m. rugpjūtis, Vilnius

Daugiau nuotraukų

« 6 »