Maris Rizga KRAV MAGA seminaras Lietuvoje

2016 m. balandžio 23 d. klube Gintis Latvijos instruktorius Maris Rizga pravedė spec. fizinio pasirengimo ir savigynos seminarą. Maris Rizga (Krav Maga Global 4 Level) yra tarptautinės organizacijos Krav Maga Global, įkurtos 2010 m. Izraelyje, oficialus atstovas Latvijoje.

« 3 »

Daugiau nuoraukų 

Maris Rizga ne vienerius metus įvairių teisėsaugos institucijų atstovams vedė praktinius užsiėmimus Lietuvos muitinės organizuojamose pareigūnų specialaus rengimo pratybose, tačiau tai pirmas atviras pažintinis Krav Maga seminaras visuomenei, kuris susilaukė išties nemažai dėmesio – susirinkusiųjų tarpe teko matyti ne tik klubo Gintis narius, bet ir šaulių sąjungos, krašto apsaugos, specialiųjų tarnybų ar kitų įvairių profesinių sričių visuomenės atstovų.

Atsižvelgiant į tai, kad seminaro laikas yra ribotas, o tikslas yra supažindinti dalyvius su instruktoriaus darbo ypatumais Latvijoje bei pademonstruoti keletą gynybinių technikų nuo tam tikrų galimų užpuolimų įvairaus fizinio pasirengimo seminaro dalyviams, Maris Rizga pristatė keletą artimos kovos smūgių rankomis, gynybos nuo smaugimo, atakų peiliu ar ginklu technikų. Visos demonstruojamos technikos buvo akcentuotos į gynybą. KMG gynybos technikos civiliams orientuotos į skirtingą asmenų fizinį pasirengimą ir jų galimybes, todėl Maris Rizga demonstravo ir mokė logiškų, paprastų, greitų, lengvai įsimenamų ir efektyvių pasipriešinimo veiksmų. Esant užpultam gintis ir kontratakuoti reikia kaip įmanoma greičiau ir paprasčiau, gynyba turi būti adekvati, o smūgiai teisingi, t. y. smūgiuojama turi būti į pačias pažeidžiamiausias kūno vietas. Pvz., jeigu taip įvyko, kad esate smaugiamas, laiko turite išties mažai. Grėsmė gyvybei yra kito asmens rankos ant jūsų kaklo ir tik laiko klausimas, kada nutiks blogiausia. KMG instruktorius demonstravo, kaip neutralizavus grėsmę gyvybei pertraukti agresyvių veiksmų grandinę. Tinkamai reagavus nuo vienų pasipriešinimo veiksmų žaibiškai pereinama prie kontratakų, pvz. nutraukiant rankas nuo kaklo beveik tuo pačiu metu keliu atakuojama užpuolikui į kirkšnis ir t. t. Seminaro dalyviai praktikavo visas demonstruojamų veiksmų technikas porose, o Maris Rizga aiškino kaip teisingai atlikti šiuos veiksmus ir kokios šių technikų atlikimo ypatybės.

>Visų dalyvių vardu dėkojame Mariui Rizgai už profesionalumą, bendravimo paprastumą, o klubo Gintis instruktoriui Egidijui už galimybes kasmet susipažinti su įvairių tarptautinio lygio instruktorių darbo metodais ir iš jų pasimokyti įvairių visuomenės atstovų nariams.

Vida
Klubas Gintis
2016 m. birželio 12 d.
Vilnius