Savigynos seminaras Parankinių priemonių panaudojimas

2014 m. vasario 22 d. klube Gintis vyko teorinis praktinis seminaras parankinių priemonių panaudojimo tema. Seminaro įžanginio žodžio metu buvo paminėta apie legalias ir nelegalias savigynos priemones. Pasauliniu mastu plinta įvairiausios priemonės, kurių gausu angl.self defens (būtinoji gintis, savigyna) praktikuojančių tarpe. Be abejo, daug jų galima rasti ir įsigyti įvairiose internetinėse parduotuvėse. Kaip praktika rodo, dažnas pakliuvęs į konfliktinę situaciją, kurioje tenka naudoti ir fizinę jėgą, pajutęs savo negebėjimą susidoroti vien plikomis rankomis, ieško įvairių po ranka esančių savigynos priemonių, kurios dažnai esti nelegalios. Kaip klubo treneris ir pareigūnas ne tik mokau savigynos veiksmų, jaustis psichologiškai ar fiziškai tvirčiau, tačiau jaučiu didelę atsakomybę ir pareigą šviesti žmones, kokie veiksmai, kokios priemonės yra neteisėtos ir kokios bausmės gresia pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus.

« 9 »

Daugiau nuotraukų 

Tenka girdėti, skaityti, kad ieškantys įvairiausių būtinosios ginties sprendimo būdų, nežinodami Lietuvos Respublikos teisės aktų, bando atsisiųsti tokias Lietuvos Respublikoje nelegalias priemones pvz. kaip kastetas. Gatvės subkultūra propaguoja įvairiausias priemones: beisbolo lazdas, kurios dažnai įsigyjamos ne sporto tikslams, dujų balionėlius, kurie skirti ne muses vaikyti, teleskopines lazdas, kurias galima įsigyti ir laikyti, tačiau nešiotis kaip savigynos priemones draudžiama (tai reglamentuoja Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas). Todėl seminaro metu, akcentavome skirtumus tarp legalių ir nelegalių savigynos priemonių, jų panaudojimo galimybes ir ypatumus, jų panaudojimo pasekmes ar galimai padaromą žalą.

Toliau seminare buvo kalbama ir praktikuojama su jau visiems gerai pažįstamą priemonę kubotaną (raktų pakabuką). Apie šią teisėtą ginties priemonę galite daugiau sužinoti mūsų klubo Gintis internetinio puslapio www.gintis.lt skiltyje Self Defens – Kubotana kas tai?

Seminaras sulaukė didelio susidomėjimo. Šeštadienio rytą susirinko ne mažai dalyvių, kurių tarpe buvo džiugu matyti tiek senus klubo narius, tiek naujus dalyvius. Dalyvių skaičius tik dar kartą patvirtino temos aktualumą; mus supanti kasdieninė aplinka nėra saugi, todėl žiniomis, savo sveikata ir galimybėmis privalome domėtis bei rūpintis patys. Seminaras vyko draugiškoje ir linksmoje atmosferoje. Super slaptų ar stebuklingų veiksmų tikrai neparodėme, tačiau supažindinome su kubotanos, kuri yra viena iš daugelio savigynos priemonių, panaudojimo galimybėmis. O pabaigai – kaip ir visada – linkime būti atsargiems, saugoti save, savo artimą, vengti konfliktų ir tegu niekada Jums netenka gintis ir panaudoti bet kokių parankinių priemonių. Tačiau žinoti ir būti pasirengus – mūsų teisė ir pareiga!

Klubas Gintis
2014 m. vasaris