Prožektoriaus naudojimas savigynoje

Taktinis prožektorius gali būti ne tik galingu įrankiu nustatant priešininką tamsoje, bet gali trumpam jį apakinti. Kariškiams ir teisėtvarkos pareigūnams, galintiems atsidurti tokiose situacijose, reikalingas galingas ir lengvai valdomas prožektorius. Toks prožektorius ryškiai apšviečia objektus, įsijungia kai būtina matyti, išsijungia kai vengiama būti taikiniu. Jungiklis korpuso gale lengvai ir greitai apčiuopiamas ranka tamsoje, o momentinio įjungimo/išjungimo funkcija reikiamu momentu leidžia greitai įjungti ar išjungti prožektorių, nykštį prispaudus ar atitraukus nuo jungiklio. Tais atvejais, kai nusikaltėlis bando užpulti ar dar blogiau taikosi šauti į jus tamsoje, tai labai vertinga savybė.

Prožektoriaus naudojimas yra paprastas. Apšvietus užpuoliką ir jį apakinus galima iškart smūgiuoti prožektoriumi, naudoti kovinius veiksmus arba tiesiog pabėgti. Suspaustas rankoje tvirto korpuso prožektorius tik padidiną smūgių stiprumą bei galingumą. Smūgiuojant prožektoriumi kartu su smūgiais alkūne, pasukant klubus, gaunama ypatingai veiksminga kombinacija. Blyksint prožektoriumi galima pakartotinai apakinti priešininką. Tai pat galima prožektorių naudoti kaip kubotan‘ą ir juo smūgiuoti į visas svarbias kūno ir kaklo vietas. Kai kurie prožektoriai turi specialią “karūnėlę”, kurios aštrūs kampai visus smūgius padaro skausmingais ar net stipriai žalojančiais, priklausomai nuo vietos į kurią smūgiuojama.

Ypatingai ryškus ir galingas apšvietimas tamsoje ar kritiniais atvejais neabejotinai išlieka pagrindine prožektoriaus funkcija. Teisėtvarkos pareigūnai naudoja prožektorius prastai apšviestose vietose atliekant tyrimus, ieškant įkalčių arba nusikaltėlių, taip pat norėdami juos apakinti reido ar sulaikymo metu. Taigi, prožektorius gali būti naudojamas ne tik kaip apšvietimo, bet kaip suklaidinimo, apakinimo ar kaip smogiamojo ginklo priemonė, kurią galima taip pat sėkmingai panaudoti ir dieną.

Parengė Vladas ir Egidijus
Klubas Gintis
2012 m. balandis, Vilnius