Savigynos seminaras moterims

Vasario 27 d. į Muitinės mokymo centre organizuojamą saugios gyvensenos bei savigynos seminarą klubas Gintis pakvietė dailiosios lyties atstoves. Vienas iš kasmet moterims rengiamo seminaro tikslų – suteikti kuo daugiau įvairios informacijos moterims aktualiais saugios gyvensenos bei efektyvios savigynos klausimais.

« 3 »

Daugiau nuotraukų 

Gausią žinių ir kovos menų patirtį turintys klubo Gintis instruktoriai ir padėjėjai Egidijus, Algis, Darius akcentavo pačius svarbiausius saugios gyvensenos aspektus – juk ne veltui sakoma, kad prevencija ir yra pati geriausia savigyna!

Tenka pripažinti, kad smurtas yra neatsiejama šių dienų realybė. Užpuolikai ieško pažeidžiamiausių taikinių, kuriais dažniausiai tampa moterys, vaikai ar vyresnio amžiaus asmenys. Todėl svarbu įsisąmoninti bendruosius saugios gyvensenos principus, pvz. tamsiu paros metu vaikščioti ar parkuoti automobilį tik gerai apšviestose vietose, rankoje neštis parankinę priemonę, vengti įtartinų asmenų ar jų besibūriuojančių grupelių, neafišuoti akivaizdžiai brangių daiktų, kaitalioti kelionių maršrutus ir laiką, vairuojant automobilį, siekiant apsaugoti save ir turtą, rakinti dureles ir pan. Tačiau jei buvote užpulta, pasistenkite įvertinti situaciją, užpuoliko reikalavimus, bandykite ją sušvelninti, jei tai įmanoma padaryti, bet nesivelkite į konfliktą ir nebandykite kovoti – juk pinigai, telefonas, juvelyriniai dirbiniai ar pan. daiktai tikrai neverti jūsų gyvybės. Tačiau jei smurtas neišvengiamas ir tapo pavojingas jūsų gyvybei, iš anksto žinant efektyvios savigynos technikas, jus galite apsiginti nuo fiziškai stipresnio užpuoliko nei jus pati.

Seminaro metu dėmesys buvo akcentuojamas ne tik į teorines žinias, bet ir į praktinius įgūdžius – buvo demonstruojamos įvairios galimos užpuolimų gatvėse ar uždarose patalpose situacijos, kurių metu dailiosios lyties atstovės turėjo puikią progą išbandyti asmenines reakcijas į nepalankiai besiklostančių ir prieš jas nukreiptų veiksmų sekas, taip pat savo fizines ir psichologines savybes, galimybes apsiginti. Buvo mokoma kaip reaguoti greitai ir efektyviai gintis nuo įvairių užpuolimų, smūgių, suėmimų, smaugimų, griovimų, ir kaip tektų gintis jei vis dėlto buvote pargriauta. Be to, buvo demonstruojama kaip savigynos tikslams naudotinos įvairios parankinės priemonės (pvz., rankinukas, raktų pakabukas, dujų balionėlis ir pan).

Susirinkusių moterų gausa dar kartą įrodė, kad būdamos dažnai fiziškai silpnesnės už vyrus, moterys nenori tapti aukomis, sąmoningai ir atsakingai domisi saugia gyvensena, moterų fizines pajėgas atitinkančiomis realiomis galimybėmis apsiginti. Tikimės, kad seminaro metu gautos žinios buvo naudingos, tačiau linkime Jums niekada nepakliūti į nepalankias ar pavojingas situacijas! Mielos moterys, rūpinkitės savimi, nenustokite domėtis saugios gyvensenos principais, visada būkite budrios ir nepasiduokite baimėms.

Klubas Gintis
Vida
2016 m. kovo 26 d.