IPP KRAV MAGA seminaras

2013 m. vasario 23 d. Muitinės mokymo centre klubas Gintis surengė IPP Krav Maga seminarą, kurį vedė klubo instruktorius-treneris Egidijus Stankevičius bei instruktoriai- asistentai Algis Cibulskas, Darius Nadzeika. Seminaras buvo padalintas į tris temas – Gynyba agresyvaus užpuolimo metu, Veiksmai prieš kelis užpuolikus, Surišimo būdai. Instruktorių uždavinys buvo ne tik kaip įmanoma glausčiau ir aiškiau išdėstyti teorines žinais, duoti patarimų, bet taip pat seminaro metu imituojant įvairias konfliktines situacijas pademonstruoti galimus gynybinius atsakomuosius veiksmus, akcentuoti žinių, įgūdžių, reakcijos, greičio, atliekamų veiksmų technikos svarbą.

« 3 »

Daugiau nuotraukų 

Pirmoji seminaro tema buvo Gynyba agresyvaus užpuolimo metu. Pravesti mokymą šią tema kilo instruktoriams dalyvaujant įvairiuose kitų užsienio ir Lietuvos instruktorių vedamuose seminaruose. Užsienio specialistai naudoja ir kitą terminą gynyba nuo pakrikusios psichikos asmens užpuolimo. Tai žaibiška ataka iš niekuo neišsiduodančio asmens. Tokiu atveju pastebėti užpuolimo simptomus praktiškai neįmanoma. Tokias temas narplioja daugelio šalių teisėsaugos institucijų specialaus rengimo specialistai. Šiuo metu tai labai paklausi ir aktuali tema. Be to, asmenys linkę į nusikalstamą veiklą irgi nesėdi vietoje, o tobulėja, jie irgi masto kaip apeiti visus galimus asmens ar pareigūno savisaugos budrumo barjerus. Tokios temos kaip konfliktinės situacijos valdymas ar gynyba užpuolimo metu visais laikas buvo ir bus labai svarbios ir aktualios. Tačiau, kaip bebūtų gaila, šių dienų statistika negailestinga – užpuolimų mastas didėja, užpuolikų amžiaus ribos platėja, užpuolimai žiaurėja, daugėja nemotyvuotų, agresyvių užpuolimų. Taigi, nė vienas iš mūsų nėra apsaugotas, kad nebūsime užpulti ir neesame tikri kaip sureaguosime ir elgsimės patekus į atitinkamą konfliktinę situaciją. Juk užpuolimai dažniausiai būna nelaukti, netikėti ir neprognozuojami, todėl akistata su užpuoliku tampa pačiu tikriausiu savo fizinių, psichologinių jėgų, drąsos, moralės išbandymu ir įvertinimu. Apie tai ir kalbėjo pirmas seminaro vedantysis instruktorius Algis. Šioje dalyje Algis dalinosi savo asmenine patirtimi, akcentavo kovos menus propaguojančių asmenų fizinio ir psichologinio pasirengimo, žinių, įgūdžių, technikos, reakcijos ir greičio svarbą, sugebėjimą nepasimesti, tinkamai įvertinti situaciją ir atitinkamai tinkamai reaguoti.

Antroji seminaro tema buvo Veiksmai prieš kelis užpuolikus. Instruktoriaus asistentas Darius aiškino, rodė ir mokė kaip reaguoti, kaip tinkamai judėti, kaip ir kada smūgiuoti labai dinamiškoje ir greit besikeičiančių sąlygų konfliktinėje situacijoje besiginant nuo kelių vienu metu puolančių užpuolikų. Tokios situacijos išties labai sudėtingos, kadangi tokiais atvejais svarbiausia yra ne maksimali jėga ir vienintelis stiprus sukoncentruotas smūgis, o gebėjimas manevruoti greitai judant tarp kelių priešininkų, stengiantis juos išlaikyti vieną kitam už nugaros, neleidžiant vienam iš užpuolikų atsidurti jums iš nugaros.

Trečioji seminaro tema buvo Surišimo būdai. Šia temą pravedė klubo instruktorius Egidijus. Kadangi savo bagaže yra sukaupęs daug įdomios informacijos, nutarė savo žiniomis, patirtimi, surišimo būdais ir panaudojimo galimybėmis pasidalinti su klubo nariais. Naudingiausių ir įdomiausių žinių pasisėmė Soshi Yuji Matsuoi (8 Dan hanshi) seminare. Išanalizavęs ne tik naujai gautą, bet ir iš anksčiau sukauptą informaciją, nutarta žiniomis pasidalinti su klubo nariais. Seminaro dalyviams buvo rodomi įvairūs surišimo būdai naudojant virvę ar diržą. Ši seminaro baigiamoji dalis buvo pati kėbliausia, kadangi reikia ir žinių ir praktikos ir pirštų miklumo, bet taip pat ir pati linksmiausia. Buvo smagu stebėti klubo narius taip atkakliai ir taip susikaupusiai bandančius atkartoti parodytus rišamuosius veiksmus. Tenka pažymėti, kad tik nedaugeliui klubo narių pavyko atkartoti instruktoriaus rodomus įvairius surišimo būdus. Svarbiausia, kad baigiamąją dalį lydėjo šypsenos ir gera nuotaika!

Seminaro metu dalyviams buvo dar viena puiki proga įgyti naujų žinių, naujų įgūdžių, patikrinti tai kas jau žinoma ir kas išmokta, papraktikuoti instruktorių rodytus veiksmus, įvertinti ir permąstyti savo individualias galimybes, reakcijas, greitį, atliekamų veiksmų technikas. Seminarui skirtas laikas baigėsi, atėjo laikas išsirikiuoti ir prieš atsisveikinant vieni kitiems padėkoti, paspausti vieni kitiems penkis ir tradiciškai įsiamžinti bendroje nuotraukoje. Ačiū visiems ir iki kitų kartų!

Egidijus ir Vida,
Klubas Gintis
2013 m. kovas, Vilnius