Kubotanos panaudojimas

Šių metų sausio 26 d. klubo Gintis instruktoriai klubo narius, jų artimuosius, draugus, pažįstamus ir visus norinčius sužinoti daugiau savigynos gudrybių pakvietė į pirmąjį šiais metais nemokamą praktinį seminarą tema Kubotanos panaudojimas.Seminaras sulaukė ne mažo susidomėjimo ir ganėtinai ankstų šaltą žiemos rytą susirinko arti 30-ties dalyvių. Buvo džiugu matyti šitiek besidominčių, kurie savo šiltą ramų jaukų šeštadienio rytą iškeitė į bendraminčių draugiją ir norą įgyti žinių. Kai kuriems iš jų teko įveikti ir nemažą atstumą. Be to, iš tiesų labai smagu dalyvių tarpe matyti ir vaikučius!

« 3 »

Daugiau nuotraukų 

Taigi, seminaras prasidėjo. Visiems seminaro dalyviams buvo išdalintos kubotanos. Klubo instruktorius Egidijus seminarą pradėjo trumpa teorine įžanga apie šią įdomią, praktišką savigynai naudojamą priemonę. Egidijus atkreipė dėmesį, kad kubotana teisėta ir viena populiariausių savigynos priemonių, kurią dažnas mūsų nešiojasi kaip raktų pakabuką. Iškilus grėsmei ja gali gintis bet kuris asmuo, nepriklausomai nuo jo amžiaus, lyties, fizinės parengties ar įgūdžių. Kubotaną tvirtai laikant delne priešininką galima smūgiuoti kumščiu, galima smogti raktų ryšuliu (į veidą, akis) arba galima pačia kubotana durti į jautrias kūno vietas, smūgiuoti į kūno dalis, kurios apsaugotos raumenimis arba storu rūbu sluoksniu, spausti sąnarius ar raumenynu neapsaugotas kūno vietas, bandant išsilaisvinti nuo mus sugriebusio priešininko ar kitaip veikti užpuoliko kūno vietas. Kubotanos panaudojimas padidina smūgio stiprumą bei daromą poveikį. Norintys šią priemonę gali įsigyti specializuotose prekybos vietose.

Po teorinės įžangos pereita prie pačios įdomiausios – praktinės dalies. Kadangi yra įvairių praktinių kubotanos panaudojimo galimybių, klubo Gintis instruktoriai Egidijus ir Darius seminaro metu stengėsi parodyti kuo daugiau ginties kubotana galimybių iš pačių įvairiausių ir netikėčiausių pozicijų. Kiekvieną rodomą instruktorių veiksmą lydėjo profesionalūs patarimai bei paaiškinimai – kaip laikyti kubotaną, kaip reaguoti, ką daryti, kaip gintis, kaip nepasimesti, suvaldyti ar pakreipti situaciją sava linkme ir t.t. Kiekvieną instruktorių parodytą veiksmą dalyviai praktikavo porose pasikeisdami – vieni imituodami užpuolimą, kiti besimokindami apsiginti kubotanos pagalba. Tenka pažymėti, kad visi seminaro dalyviai nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, fizinės parengties ar įgūdžių buvo labai aktyvūs, įdėmiai stebėjo instruktorių rodomus veiksmus ir sąžiningai stengėsi juos atkartoti, klausėsi klubo Gintis instruktorių duodamų patarimų. Seminaro metu instruktoriai taip pat akcentavo, kad kubotana tik priemonė. Savigynai, kubotanos principu, galima naudoti daugelį po ranka pasitaikiusių priemonių (pvz.: paprastą tušinuką ar pieštuką, šakutę, rastą svirtą pagaliuką, ilgą raktą ir pan.). Deja, seminarui skirtos 2 valandos baigėsi. Atėjo metas padėkoti klubo Gintis instruktoriams už įdomų aktyvų naudingą seminarą bei įsiamžinti bendroje nuotraukoje. Tikimės, visi liko patenkinti, įgijo naujų žinių, potyrių, įgūdžių ar tiesiog gerai praleido laiką! Dar kartą visiems ačiū ir iki kitų kartų!

Vida, Klubas Gintis
2013 m. sausis,
Vilnius