Kariškas peilis

2016 m. sausio 23 d. Peilininkų asociacijos pirmininkas Vladas Naus dalinosi savo profesionaliomis žiniomis apie kariškus peilius. Be to, Peilininkų asociacijos pirmininkas Vladas Naus atsivežė ir gausią turimų kariškų peilių kolekciją, kuriuos buvo galima ne tik pamatyti, bet ir kiekvieną palaikyti savo rankose.

« 3 »

Daugiau nuotraukų 

Daugelio gamintojų gaminami peiliai, ar parduodami peiliai dažnai pristatomi kaip kariniai peiliai. O kaip yra iš tiesų? Kaip teisiškai ar pagal kokius objektyvius kriterijus apibrėžiamas kariškas peilis, kokia jų paskirtis, ar karinis ir kovinis peilis yra sinonimai, kaip juos atskirti, ar jie draudžiami ar ne civilinėje apyvartoje, kokie taikomi pagrindiniai reikalavimai tokiems peiliams, kokia jų savikaina, koks gamybai naudotinas plienas, kokia tokių peilių priežiūra, kariškų peilių ir pan. Visais šiais įvairiais aspektais, apžvelgiant įvairių šalių kariuomenių naudojamus peilius, aptarta seminaro metu.

Peilininkų asociacijos pirmininko Vlado Naus sukaupta informacija pateikta labai profesionaliai, aiškiai, sistemiškai ir be, abejo, turint tokią gausią peilių kolekciją, labai vaizdžiai. Tai trečias kartas, kuomet klubo Gintis iniciatyva organizuotas seminaras apie peilius, Peilininkų asociacijos pirmininko Vlado Naus pristatytas Muitinės mokymo centre visiems besidomintiems peiliais – jų istorija, klasifikacija, funkcijomis, teisiniu reglamentavimu, gamybos technologijomis, gamintojais, priežiūra ir kitais klausimais. Tenka pripažinti, kad Peilininkų asociacijos pirmininko Vlado Naus visuomenei pristatomos temos aktualios, labai įdomios ir naudingos. Taigi, nuoširdžiai džiaugiamės gražiu abipusiu bendradarbiavimu, Jūsų indėliu gilinant turimas žinias, plečiant akiratį bei šviečiant visuomenę.

Atsižvelgiant į temos specifiškumą „kariškas peilis“, nustebino dalyvių gausa: susirinkusiųjų tarpe teko matyti ne tik klubo Gintis narius, bet ir nemažai Šaulių sąjungos atstovų, be to, krašto apsaugos, teisininkų ar net Seimo atstovų. Po teorinės dalies visi norintys galėjo iš arti apžiūrėti ir savo rankose palaikyti įvairiausius kariškus peilius, pavartyti susistemintus apie peilius išleistus albumus, užduoti Vladui Naus rūpimus klausimus. Atsižvelgiant į dėstomų teorinių žinių, dalyvių bei užduodamų klausimų gausą, tenka pripažinti, kad tai vienas įdomesnių seminarų. Belieka tikėtis, kad bendru sutarimu peiliu tematikos seminarai bus tęsiami ir ateityje.

Klubas Gintis
Vida
2016 m. vasaris