Seminaras Vokietijoje

Jau 10 kartą iš eilės vykome į renginį Uelzene (Vokietija), skirtą policijai, teisėsaugai, muitinei ir ginkluotosioms pajėgoms, kurį jau penkioliktą kartą organizuoja vokiečių Ju Jutsu sąjunga, dirbanti kartu su Vokietijos vidine federacine ministerija. Šiemet Ju Jutsu sąjunga švenčia penkiasdešimties metų jubiliejų ir renginys buvo skirtas šiai datai paminėti.
Seminaro tema „Ju-Jutsu“ kovos menas, skirtas policijai, muitinei, teismų ir karo policijai. Seminare dalyvavo per 250 įvairių šalių pareigūnų, o Lietuvai atstovavo Muitinės ir VAD struktūrų atstovai bei klubo Gintis nariai Egidijus, Darius, Ingrida.
Kelionė į Vokietiją neapsiėjo be nuotykių. Ketvirtadienio vakarą atvykus į Vokietiją ir susitikus su kolegomis iš Lietuvos aptarėme, kokias mus dominančias temas rinksimės seminaro metu. Penktadienio rytą seminaro dalyvių registracija ir jubiliejinė Ju Jutsu sąjungos dovana – Italų kompanijos Extrima Ratio treniruočių peilis. Vėliau sekė tradicinė rikiuotė ir instruktažas. Pirmą dieną pasirinkome taktinius užsiėmimus, kadangi mūsų profesinėje veikloje taktika labai reikšminga, o įgytomis naujomis žiniomis bus įdomu dalintis su kolegomis Lietuvoje. Taigi pirmą dieną užsiėmimus rinkomės pagal savo darbo specifiką – darbas iš ir prie transporto priemonės bei vis labiau populiarėjančia taktinė medicina – pagalba sužeistam pareigūnui, evakuacija į saugią zoną. Pavakarieniavus ir aptarus patirtus įspūdžius, einame miegoti. Antrą dieną mūsų laukė dar penki užsiėmimai – sužeisto pareigūno nešimo būdai, sužeistų pareigūnų evakuacija iš pavojingos zonos, kur imituojant situacijas VAD komanda pasirodė aukštame lygyje. Vėliau sekė grupiniai taktiniai veiksmai ir tarpusavio sąveika, žibintuvėlio naudojimas nesant apšvietimo ar esant blogam apšvietimui, žibintuvėlio sąveika su ginklu ir esant ant ginklo. Šiuos užsiėmimus vedė karinių pajėgų instruktorius, todėl buvo įdomi kitų instruktorių patirtis ir temos dėstymo aspektai. Toliau sekė asmens sulaikymas, apžiūra, šaunamojo ginklo panaudojimas, valdymas, esant sužeistam asmeniui arba esant kitų kliūčių.
Paskutinę dieną nuvykome į Lietuvoje gerai žinomo prekių ženklo 5.11 atstovų vedamą intervencijos užsiėmimą – durų atidarymas šio prekių ženklo gaminamomis priemonėmis. Tema patiko, nes laužyti lengviau nei statyti, bet reikia mokėti tai daryti tiksliai ir greitai.
Trys dienos prabėgo greitai ir turiningai, atėjo laikas atsisveikinti ir vykti namo. Nors fiziškai negali sudalyvauti visuose siūlomuose užsiėmimuose, viską pamatyti ir aprėpti, tačiau mūsų pasirinktos temos aktualios ir Lietuvos teisėsaugos institucijoms, todėl įgytomis žiniomis ir naujovėmis dalinsimės su kolegomis Lietuvoje.

Egidijus Stankevičius
2019 m. liepos mėn.

« 4 »