Spalio 6 d. vykstame į Tarptautinį Ju – Jitsu seminarą Žyviece (Lenkija)

Vykstam ne tik sudalyvauti, bet ir susitikti su Toshu Kakuto Ju-Jutsu, organizacijos prezidentu Soke Paweł Handzlik 9 Dan ir kitais bendraminčiais, kovų menų mylėtojais bei puoselėtojais.
Į kelionę, kuri tęsiasi daugiau nei 800 km, vykome trise – Egidijus, Alvydas, Leonidas (pagėdinkim tuos kurie žadėjo bet nenuvyko). Išvykos tikslai – susipažinti su naujais instruktoriais, kurių šiais metais tikrai gausu (instruktoriai iš Italijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Vengrijos, Čekijos, Slovakjos ir Švedijos). Tradiciškai Suplanavome Žyviece būti ankstų šeštadienio rytą, todėl iš Vilniaus nutarėme išvykti penktadienį, darbo dienos pabaigoje 17 val. Bet likimas daro savo korekcijas ir iš Vilniaus išvažiuojame 21 val. tad keliauti reiks greičiau. Kelionė prasideda jau sutemus. Kas važiavo Lenkijos naujais keliais puikiai supras kad, kelionės sąlygos pasikeitė –žymiai pagerėjo keliai iki Varšuvos ir važiuoti tapo smagiau. Gal tik truputi glumina, kad vėluojame nuo numatyto plano!
Užsiėmimai vyko visą šeštadienio dieną. Renginio ritmas toks: iki pietų dvi treniruotės po 2 val. (tarp jų trumpa pertrauka), po pietų dvi treniruotės po 2 val. (tarp jų trumpa pertrauka) ir per visą dieną susidaro 8 val. Kiekvieną seminarą vedė vis naujas instruktorius. Kai kuriems instruktoriams buvo visai nesvarbu koks grupės lygis, kokios grupės galimybės, tačiau daugelis demonstravo aukštą instruktoriaus profesionalumo lygį ir aukštą Ju Jutsu technikos suvokimą. Beveik visi seminarai buvo Ju Jutsu kovos meno, smūgiuojama su realiai juntamu kontaktu, o dažnas metimas iš „antro“ aukšto ir dar su skausmingu veiksmu, surakinant priešininko ranką. Instruktoriai naudojo metodiką: jei atlikdamas veiksmą darai lėtai tai tuoj tave pataisys – atsistojęs su tavimi į porą pademonstruos kaip turi būti atliekamas metimas reikiamu greičiu ir jėga. Kai kuriuos naujus instruktorius aš įvertinau neigiamai, nes jų noras nustebinti dalyvius virsdavo savo gebėjimų demonstravimu, o ne kokybišku darbu treniruotėje. Mes nesupratome, kam demonstruoti savo asmenišką mokėjimą atlikti aukštus ir sudėtingus kritimus, kai kiti dalyviai nesugeba tai įvykdyti?
Apibendrinant šį seminarą galima pasakyti tai buvo tikrai puikus renginys tiek organizacine, tiek kovos menų kokybės prasme! Iš visų 8 užsiėmimų tik dviem instruktoriams galima būtų papriekaištauti dėl turinio. Visi kiti instruktoriai techniški, dinamiški, užsiėmimai apgalvoti, atliekamos technikos tikrai aukšto lygio. Dar norėčiau pažymėti labai stiprią Italijos Ju Jutsu mokyklą. Maloniai nustebino vienas šios mokyklos instruktorius Adriano Busa. Pradžioje į jo užsiėmimą žiūrėjome su dalele skepticizmo „Ak tas Itališkas temperamentas“, nes dažnas Italų instruktorius į tai žiūri kaip šou elementus, tačiau greitai įvertinome jo geros technikos ir aštrumo derinį, kurio man jau seniai nebuvo tekę matyti!

« 3 »

Daugiau nuotraukų