Krav Maga programa

Intensyvi savigynos programa Krav Maga (ISP Krav Maga; angl. Intensive Personal Protection Program Krav Maga, IPP Krav Maga)

Klubas Gintis yra oficialus tarptautinės asociacijos Krav Maga Intensive Personal Protection Program (angl., IPP Krav Maga, liet. Intensyvi savigynos programa Krav Maga, ISP Krav Maga) atstovas Lietuvoje. ISP Krav Maga programa skirta tiktai savigynai. Tai nėra vien sportinė veikla fizinei formai palaikyti, tai kur kas daugiau. Mūsų tikslas išmokyti Jus realios savigynos. ISP Krav Maga skirta tiek civiliams, tiek apsaugos darbuotojams, policininkams, kariškiams ar kitų teisėsaugos institucijų atstovams, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, fizinės parengties ar įgūdžių. Mes mokome realios savigynos veiksmų, kurie galėtų išgelbėti jums gyvybę konfliktinėje situacijoje.

ISP Krav Maga treniruočių programa grindžiama paprastumu bei sklandumu.

ISP Krav Maga paprastumas reiškia veikti paprastai, siekiant išvengti ar ištrūkti iš realios konfliktinės situacijos. Tačiau paprastumo nereikia suprasti kaip keletos atitinkamų veiksmų nuolatinio praktikavimo. Paprastumas suprantamas kaip paprasta, greita ir maksimaliai veiksminga atsakomoji reakcija konfliktinėje situacijoje. Mokindamiesi daugybės veiksmų, kombinacijų, kurie praktikuojami modeliuojant įvairias galimas situacijas, atakas, taip laviname protą instinktyviai tinkamai reaguoti konfliktinėje situacijoje. Realiame gyvenime viskas kinta labai greitai ir nenuspėjamai, todėl mūsų uždavinys pasirengti tinkamai suvaldyti situaciją. Be to, visada reikia būti pasirengusiam, kad priešininkas taip pat reaguos į jūsų pirmąjį savigynos veiksmą, kad kovos metu sąlygos labai greitai kinta, todėl galimas bet koks jėgų persiskirstymas. Neįtikėtina, kad konfliktinėje situacijoje priešininkas išliks pasyvus jums kontratakuojant, todėl jums teks smūgiuoti ir užbaigti veiksmus iki galo, t.y. susitvarkyti su priešininku sklandžiai ir be problemų, kaip to mokoma ir kitose Krav Maga programose.

Be to, ISP Krav Maga didelė reikšmė skiriama įgūdžių lavinimui, kadangi žinios kaip techniškai atlikti mokomus veiksmus be sugebėjimo tuos veiksmus panaudoti realybėje yra nenaudingos ir nepadės jums išsaugoti gyvybės. Vienose situacijose atitinkami veiksmai gali būti veiksmingi, kitose situacijose tie patys veiksmai gali būti neveiksmingi. Galima žinoti ir mokėti daugybę veiksmų, tačiau dažnai jų nepatartina, negalima ar netgi neįmanoma panaudoti realiose greitai besikeičiančių sąlygų situacijose. Atminkite, realybėje viskas priklausys ne tiek nuo pačių veiksmų teisingo atlikimo technikos išmanymo, kiek nuo sugebėjimo adekvačiai prisitaikius prie susiklosčiusios situacijos veiksmingai panaudoti turimas žinias ir įgūdžius realybėje.

Klubas Gintis