Savigyna realioje, kasdienėje aplinkoje (įspūdžiai iš treniruotės)

Balandžio 16 d. klube Gintis buvo surengta ne kasdieninė treniruotė. Klubo nariams teko reaguoti į įvairias situacijas, kuomet tikrinant patalpas, į jų gyvybę kėsinosi įvairiausiose netikėtose vietose pasislėpę užpuolikai, ginkluoti peiliais, lazdomis, šaunamaisiais ginklais ar kitomis parankinėmis priemonėmis, kuomet nebuvo žinoma, kurioje patalpoje jie tyko ir ar užpuolikas veikia vienas ar ne.

« 3 »

Daugiau nuotraukų 

Kaip akcentavo klubo Gintis instruktorius Egidijus, tokių treniruočių tikslas – įvesti žmogų į lengvą stresinę situaciją ir patikrinti įgūdžius praktinėje situacijoje. Dirbant treniruočių salėse susiformuoja vienokie įgūdžiai, t. y. daugiau sąlyginiai, nes daugelis veiksmų, kurie atidirbinėjami treniruočių metu, ne visuomet veiksmingi praktinėse situacijose. Tik keičiant aplinką į daug labiau praktines situacijas, kuomet nežinai kur pasislėpęs užpuolikas, kada tave puls, kokiu ginklu jis bus ginkluotas, kuomet nėra galimybių užsimoti dėl ribotų erdvių, kuomet puolimas gali būti iš įvairių pusių, pačių netikėčiausių padėčių, t. y. tik netikėtose lengvo streso situacijose, kada reikia žaibiškai vertinti, priimti sprendimus ir veikti, o taip pat, tuo pačiu metu, stebėti aplinką, patikrinamos mūsų reakcijos, greitis, įgūdžiai. Egidijus minėjo, kad tokių treniruočių negalima daryti dažnai, kadangi prie visko priprantama, o netikėtumo faktoriaus esmė – matai, vertini, darai. Sprendimas turi būti priimamas kaip galima maksimaliai greičiau, gyvybės ir mirties klausimo negalima spręsti per ilgai, turi vertinti situaciją labai greitai, pvz. jei užpuolikas su nukreiptu į tave ginklu per toli nuo tavęs, tokioje situacijoje jis laimi, tuomet vertėtų paklūsti jam, nes galbūt tik taip išgelbėsite savo gyvybę. Egidijus pabrėžė ne kartą, kad prieš ginkluotą pistoletu, peiliu, ar kelis užpuolikus, mūsų šansai labai minimalūs, riboti, dažnai bejėgiai, todėl protingiausia vengti kovos, jei įmanoma, stengtis iš tokios situacijos pasišalinti kaip įmanoma greičiau su minimaliomis pasekmėmis.

Treneris Egidijus stebėjo ir vertino susirinkusių klubo Gintis narių įgūdžius. Komandos nariai ūgtelėję, keičiasi jų rezultatai, o tai, be abejo, yra pastovių užsiėmimų pasekmė. Klubas Gintis propaguoja savigyną, ne muštines, o savigyną, todėl labai džiugu klube matyti įvairių valstybės institucijų ir fizinio pasirengimo atstovus. Pasidžiaugė narių įgūdžiais, kad netikėtose situacijose išnaudoja daugelį savigynos, kovos elementų, kuriuos atidirbinėjame treniruočių metu, ir kurie gali būti efektyvūs, naudingi tokiose situacijos, akcentavo smulkias klaidas, kurios būdinga visiems ir kurias permąsčius vertėtų atsisakyti. Stresinė situacija parodė kokią ištvermę kiekvienas turime, kaip kontroliuojame emocijas, kadangi joms pasiduoti, o ypač kada pralaimima, negalima. Norint išgyventi, agresija turi būti kontroliuojama.

Klubo Gintis vardu dėkojame Egidijui už naują, netikėtą, bet labai naudingą patirtį!

Klubas Gintis
Vida
2016 m. balandžio 17 d.