Pažintinis savigynos seminaras mokiniams

2013 m. vasario 9 d. klube Gintis lankėsi virš 20 vienos Grigiškių mokyklos įvairaus amžiaus mokinių, kuriems klubo instruktorius Egidijus Stankevičius pravedė pažintinį savigynos seminarą. Seminaro tikslas šviesti jaunimą, skatinti jų užimtumą, fizinį aktyvumą bei ugdyti jaunuolių sąmoningumą.

« 10 »

Seminaras prasidėjo teoriniu įvadu apie savigyną: kas yra savigyna, kam ji reikalinga, kodėl šiais laikais būtina ne tik žinoti kaip, bet ir mokėti apsiginti. Po trumpos apžvalgos prasidėjo jaunuoliams pati įdomiausia ir labiausiai laukta praktinė dalis. Po kūno pramankštos, Egidijus, jaunuoliams priimtina žaidimų forma, rodė ir mokė kaip ugdyti reakciją ir greitį, kaip išvengti stumtelėjimo, smūgio, spyrio, kaip išsivaduoti iš suėmimo, sugrėbimo ir išvengti vertimo, o jei tektų griūti, kaip saugiai parkristi. Užsiėmimo metu Egidijus rodė ir mokė kūno balanso, lygsvaros laikymo ar saugaus kritimo pratimų, aiškino apie jų svarbą ir praktiškumą. Aiškino, kodėl svarbu išsilaikyti ant kojų, o jei nepavyktų, kaip saugiai kristi. Juk tam tikros žinios ir įgūdžiai gali būti labai naudingi ir praktiški daugelyje mūsų kasdienio gyvenimo sričių. Daugelis jaunuolių mėgsta padūkti ir tarpusavyje pasigalynėti, pasistumdyti, be to, kiekvienas gali papulti į situaciją ir būti (kad ir netyčia) pastumtam ar suklupti, paslysti ir net pargriūti. Todėl tikrai naudinga žinoti, kaip išlikti stabiliam ir išsilaikyti ant kojų, kaip saugiai kristi sumažinant kritimo smūgį, kartu išvengiant rimtų galvos, kūno sužalojimų. Mergaites labiau domino kaip apsiginti nuo berniukų, kaip mikliai išsivaduoti iš suėmimų ir sugrėbimų.

Vyresniuosius jaunuolius labiausiai domino savigynai naudojamos priemonės, todėl Egidijus pasakojo apie parankines priemones ir jų panaudojimą savigynoje, taip pat apžvelgė kas yra ir kuo skiriasi teisėtos priemonės nuo neteisėtų, kaip pagal LR teisės aktus traktuojamos būtinosios ginties ribos ir kokią atsakomybę gali užtraukti būtinosios ginties ribų peržengimas, atitinkamų priemonių neteisėtas ar teisėtų priemonių neadekvatus panaudojimas.

Seminarui skirtas laikas baigėsi, atėjo akimirka visiems palinkėti geros kloties ir įsiamžinti bendroje nuotraukoje. Tikimės, kad drauge praleistas laikas buvo įdomus ir naudingas, o išgirsta informacija paskatins vengti konfliktinių situacijų, o esant būtinybei sureaguoti tinkamai ir išlikti sveikiems.

Vida,
Klubas Gintis 2013 m. sausis,
Vilnius